Tegoroczne obchody Dni Nowej Pasłęki, Święto Śledzia oraz Międzynarodowe Regaty Żeglarskie miały odbyć się 24-26 lipca 2020 roku.

Wydarzenia, które na stałe wpisały się na mapie gminnych imprez, podczas, których uczestnicy i przybyli goście mogli doznać niesamowitych wrażeń i wspólnie świętować... niestety, z przykrością informujemy, że tego lata tak się nie stanie.

Aby nie rezygnować całkowicie z tradycji oraz dostosować się do panujących obostrzeń związanych z organizacją tego typu wydarzeń, podjęliśmy wspólnie z organizatorem Yacht Clubu Zalewu Wiślanego decyzję, że w ramach tegorocznych Dni Nowej Pasłęki, odbędą się tylko zawody sportowe, mianowicie XVIII Międzynarodowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Data wydarzenia została bez zmian (24-26.07.2020r.).

Również nie zrezygnowaliśmy z rywalizacji sportowej dla wędkarzy. W sobotę 25 lipca, o godzinie 6.00, nad rzeką Pasłęką, tuż za Smażalnią Nad Zalewem w Starej Pasłęce odbędą się Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Braniewo. Serdecznie zapraszamy !

Niżej prezentujemy szczegółowy program imprezy:
piątek, 24.07.2020
godz. 16.oo - otwarcie biura regat, rejestracja załóg
godz. 19.oo – catering dla załóg i obsługi regat
godz. 20.oo – występ grupy „Stary Diesel”
godz. 23.oo – cisza nocna na kei

sobota, 25.07.2020
godz. 8.oo – otwarcie biura regat, kontynuacja zapisów
godz. 8.30 – odprawa służb zabezpieczenia regat
godz. 9.oo – ceremonia otwarcia regat, wystąpienia gości
godz. 9.30 – odprawa sterników
godz. 10.oo –parada jednostek pływających, wyjście jachtów na regaty
godz. 11.oo – start do 1-ego, i kolejnych wyścigów
ok. godz. 15.3o – zakończenie wyścigów, powrót jachtów do portu
godz. 16.oo – 16.45 – wydanie zupy na kei dla załóg i obsługi
godz. 18.oo – 23.oo – impreza zakończenia regat, a w trakcie:
18.oo – 18.3o – koncert grupy „Kamrat Shanty & Folk” – 1. część
18.3o - 19.15 – ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców, wręczenie nagród, wystąpienia gości, zamknięcie regat
19.15 – catering dla załóg, obsługi i gości regat
19.15 - 22.oo – c.d. koncertu
godz. 23.oo – cisza nocna na kei

niedziela, 26.07.2020
- dzień rezerwowy regat
W razie braku możności rozegrania zawodów w sobotę, wyścigi i ceremonia zakończenia zostaną przeniesione na niedzielę. Szczegóły ustalą na bieżąco i podadzą do wiadomości organizatorzy.

Uwaga : Przewidziany jest transport z Fromborka i z powrotem dla załóg jachtów kilowych. Prosimy o uzgodnienie pod nr tel. 605 353 511.