INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Dodatek dla podmiotów wrażliwych

Ciepłe mieszkanie – Budynki wielorodzinne

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Paweł Szakiewicz z Szylen zwyciężył w konkursie "Innowacyjny Młody Rolnik 2012", rozstrzygniętym w piątek w Poznaniu. Wręczenie nagród odbyło się przy okazji III Europejskiego Dnia Młodego Rolnika na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 

 

Szakiewicz został doceniony za uruchomienie sieci mlekomatów - automatów sprzedających mleko. Ma 25 lat, prowadzi gospodarstwo rolne od 2005 roku. W piątek odebrał nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

"Dzięki mlekomatom mieszkańcy miast mogą kupić ode mnie świeże, nieprzetworzone mleko prosto od krowy, z którego można zrobić twaróg, masło czy śmietanę. Mam trzy mlekomaty w Elblągu i jeden w Braniewie" - powiedział.

"Zainteresowanie mlekiem z moich mlekomatów jest coraz większe, ludzie przekazują sobie informację o tych urządzeniach, inwestuję też w reklamę. Przeciętnie w ciągu miesiąca klienci kupują w ten sposób ok 4 tys. litrów mleka" - dodał.

Rolnik gospodaruje na blisko 60 własnych hektarach, 40 ha dzierżawi. Gospodarstwo przejął po rodzicach. Od lat korzysta ze środków unijnych.


"Pierwsze środki z UE jakie uzyskałem to była premia dla młodego rolnika - 50 tys. zł. W 2009 roku z pozyskanych środków przeprowadziłem rozbudowę i modernizację obory" - powiedział.


Według Szakiewicza rolnik to zawód z perspektywą, można czerpać z jego uprawiania przyjemność, choć coraz więcej czasu trzeba spędzać przy biurku z dokumentami. Innowacyjny Młody Rolnik jest kawalerem, lubi sport i
podróże, choć - jak twierdzi - ostatnio podróżuje głównie między urzędami.

Konkurs "Innowacyjny Młody Rolnik" jest kierowany do rolników do 40. roku życia, którzy korzystając z funduszy europejskich, zrealizowali w swoim gospodarstwie (o powierzchni nieprzekraczającej 300 ha) inwestycję poprawiającą konkurencyjność. Rozstrzygnięcie konkursu, zorganizowanego przez Związek Młodzieży Wiejskiej, odbyło się w ramach Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa Polagra-Premiery.

Źródło: PAP


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

srodki rzadowe

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

cyberbezpieczenstwoCyberbezpieczeństwo

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Rozlicz PIT w gminie Braniewo
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych przygotował „Wspieraj lokalnie” współpracując z PITax.pl Łatwe podatki.

Szlak Świętej Warmii