Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

 

Dziś w urzędzie, mieliśmy zaszczyt gościć Państwa Bądkowskich oraz Państwa Starukiewicz obchodzących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. „Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego związku, który przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, zyskując przy tym zrozumienie i szacunek współmałżonków.

W tym wyjątkowym dniu, Wójt pogratulował Jubilatom wytrwałości, po czym dokonał uroczystego aktu wręczenia medali, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Symboliczny upominek i kwiaty podkreśliły znaczenie tej wyjątkowej uroczystości.

W swoich życzeniach Wójt podkreślił, że dziś młodzi ludzie potrzebują wzorów do naśladowania, które dają dobry przykład wzajemnego wsparcia i szczęśliwego życia przez długie lata. Życzył Jubilatom dalszego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego oraz kolejnych lat w szczęściu rodzinnym, zdrowiu i radości.

Państwo Bądkowscy są mieszkańcami Bobrowca, wcześniej mieszkali również w Brzeszczynach. Pani Władysława pochodzi z Wielkiego Wierzna, a Pan Antoni przyjechał aż z Koszalina. Są szczęśliwymi rodzicami czwórki dzieci, dziadkami dwunastu wnucząt. Doczekali się również jednego prawnuka. W młodości pracowali w Spółdzielni Kółek Rolniczych. Pan Antoni był kierowcą, a Pani Władysława kierowniczką wylęgarni, a w dalszych latach pracowała w aptece.

Państwo Starukiewicz pochodzą z Wileńszczyzny, skąd jeszcze jako nastolatkowie przyjechali do gminy Płoskinia ze swoimi rodzicami. Po ślubie przeprowadzili się do Rogit, gdzie prowadzili gospodarstwo. Pan Wiktor pracował też jako kierowca w wydziale geodezji w Braniewie, a Pani Leokadia w szkole.

W rozmowie z Wójtem Jubilaci wspominali dawne czasy. Zgodnie podkreślili, że postęp technologiczny znacznie ułatwia dzisiejsze życie. Jednakże zauważają często brak szacunku i zrozumienia między ludźmi. W codziennej gonitwie zapominamy o wartościach i tradycjach, które kilkadziesiąt lat temu były na pierwszym miejscu. Ludzie byli bardziej życzliwi, wspólnie rozwiązywali problemy i pomagali sobie. Jak powiedziała Pani Bądkowska, życie nie było usłane różami „było i słodko i gorzko”. Pomimo wielu lat ciężkiej pracy i napotykanych trudności Jubilaci są zadowoleni ze swojego życia i z uśmiechem wspominają swoją młodość.

 


JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa