14 stycznia 2017 r.  Państwo Maria i Ryszard Gawron obchodzili  50-lecie pożycia małżeńskiego. Wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki gościł w Urzędzie szanownych Jubilatów wręczając im nadane przez Prezydenta RP medale,  kwiaty oraz miły upominek.

Pani Maria pochodzi z miejscowości Mielec w gminie Rydzów. Po ukończeniu szkoły średniej dostała nakaz pracy na okres 3 lat w miejscowości Garbno k/Kętrzyna. Następnie przeprowadziła się do Zakrzewca. Pracowała w Gromadzkiej Radzie Narodowej jako Sekretarz w Woli Lipowskiej, tam też poznała męża, który był wówczas radnym.

Pan Ryszard urodził się w Chełmnie nad Wisłą. Rodzice, którzy pracowali w Straży Pożarnej podjęli decyzję o przeprowadzce. W 1952 r. przybyli do gminy Braniewo i zamieszkali w  Lipowinie.

Dziś, Państwo Maria i Ryszard Gawron są szczęśliwymi rodzicami 3 dzieci oraz dziadkami 4 wnucząt.

Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy!!!

Tomasz Sielicki