Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

„Zimowa herbatka dla Babci i Dziadka” — pod takim hasłem w Szkole Podstawowej i w Świetlicy Wiejskiej w Żelaznej Górze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Uczniowie pod kierunkiem Sylwii Cytrynowicz przygotowali program artystyczny. Wiersze i piosenki zadedykowane babciom i dziadkom mówiły o miłości, szacunku i podziękowaniach za to, że są na świecie.

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontarystycznego zadbali o przygotowanie kwiatów, laurek i stołów ze słodkościami.

Po występach artystycznych bardzo liczna grupa seniorów udała się do Świetlicy Wiejskiej, gdzie odbyła się część z zabawami i grami z czasów, gdy oni sami byli wnukami.
Przy wspomnieniach o latach młodości i piosenkach — np. „Gdzie strumyk płynie z wolna” — niezwykle miło i serdecznie płynął czas.

Ciasto na uroczystość upiekły panie ze Stowarzyszenia „Przy granicy” a nad całością akcji czuwali wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontarystycznego z SP w Żelaznej Górze pod opieką Agnieszki Szydłowskiej.

Eugenia Ochrin-Iwanowska

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

FindUsOn FB pl PL RGB 1372