Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA

Wniosek na dodatek węglowy oraz niektóre źródła energii

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

 

Stacja meteorologiczna na terenie Gminy Braniewo.

 

Zadanie pn. „Zakup i montaż automatycznej stacji meteorologicznej na terenie Gminy Braniewo”zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach „Warmińsko-Mazurskiego Mechanizmu Wsparcia Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej 2021”.
Ideą programu „Warmińsko-Mazurskiego Mechanizmu Wsparcia Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej 2021” jest zagęszczenie sieci stacji meteorologicznych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Pozyskiwane z nich dane poza bieżącym wykorzystaniem lokalnym, będą stanowiły uzupełnienie krajowej sieci stacji meteorologicznych, które pracują w Systemie Monitoringu Suszy Rolniczej obsługiwanym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.
 
Koszt realizacji zadania 56 580,00 zł., w tym dotacja z budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego 42 435,00 zł. - 75% kosztów kwalifikowanych.
Stacja składa się z Loggera pomiarowego wraz z systemem transmisji danych przez łącze GSM, umieszczonego w szafie z tworzywa, masztu kratownicowego aluminiowego H-12m, zestawu zasilania automatycznego: panel solarny i turbina wiatrowa wraz z buforem akumulatorowym, wiatromierza, czujnika temperatury i wilgotności powietrza oraz czujnik temperatury „bis” a osłonie antyradiacyjnej, czujnika temperatury przygruntowej w osłonie antyradiacyjnej oraz czujnik temperatury gruntu, deszczomierza korytkowego nieogrzewanego - 2 szt., ogrodzenia panelowego.
 
Głównym celem stacji meteorologicznej jest monitoring suszy rolniczej. Informacje pozyskane ze stacji pozwolą na ocenę lokalnej sytuacji pogodowej i prognozowaniu, co przyniesie szereg korzyści dla producentów rolnych, sadowników (efektywne planowanie zabiegów agrotechnicznych, działań prewencyjnych), celem zminimalizowania skutków niekorzystnych warunków atmosferycznych w uprawach i plonach oraz pozwolą na bardziej wiarygodne pozyskanie danych o występującej suszy rolniczej.
 
Stacja została podłączona do Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej IUNG, dzięki czumu mieszkańcy Gminy Braniewo będą mogli mieć na bieżąco wgląd dotyczący pomiarów:
- temperatury powietrza na wysokości 2 metrów nad poziomem gruntu,
- temperatury powietrza na wysokości 5 cm nad poziomem gruntu,
- temperatury gleby,
- wilgotności względnej powietrza na wysokości 2 metrów nad poziomem gruntu,
- sum opadu atmosferycznego,
- prędkości i kierunku wiatru.

JB2

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

System Monitoringu Suszy Rolniczej

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa