Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

Gmina Braniewo w ramach Partnerstwa pn. Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza, w którego skład wchodzą gminy: Barciany, Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Budry, Dubeninki, Górowo Iławeckie, Lelkowo, Sępopol i Srokowo, uczestniczy w pilotażu innowacyjnego projektu pn.: „Centrum Wsparcia Doradczego".
Projekt ma na celu wsparcie mniejszych gmin w prowadzeniu skutecznej i efektywnej polityki rozwoju. Dbamy o własny rozwój przez pryzmat wspólnych interesów! Celem głównym Partnerstwa jest wszechstronny rozwój jego obszaru. Celami szczegółowymi są: poprawa kompetencji do strategicznego, zintegrowanego zarządzania rozwojem lokalnym, do inicjowania i realizacji kompleksowych przedsięwzięć rozwojowych oraz wypracowanie koncepcji wspólnych inicjatyw rozwojowych.

Partnerami w tym przedsięwzięciu są: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Związek Miast Polskich oraz Urzędy Marszałkowskie 15 województw.
Uczestniczące w projekcie samorządy przygotują wspólnie z doświadczonym zespołem ekspertów inwestycje, które przyczynią się do rozwoju ich społeczności lokalnych. Projekty mają także przyczynić się do stworzenia nowych miejsc pracy oraz poprawić jakość w sektorze usług.

Realizacja Centrum Wsparcia Doradczego przewidziana jest na 2 lata.