Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA

Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

STAWKI ZA ODPADY 2021

INNOWACYJNA WIATA W ŻELAZNEJ GÓRZE
 
W zeszłym roku Sołectwo Żelazna Góra, dzięki podjętej inicjatywie przez Wójta Gminy Braniewo Jakuba Bornusa, przystąpiło do procesu odnowy wsi pod hasłem "Wieś Warmii, Mazur i Powiśla - miejscem, w którym warto żyć..."
 
W ramach przystąpienia do inicjatywy, mieszkańcy skorzystali z forum oraz szkoleń, które miały na celu chęć współuczestniczenia w procesach rozwoju regionu poprzez utworzenie grupy odnowy wsi.
 
Udało się powołać grupę roboczą, stworzyć Plan Odnowy Wsi Żelazna Góra oraz wypełnić i wysłać wniosek o dofinansowanie na budowę innowacyjnej wiaty w Żelaznej Górze.
Dzięki olbrzymiej determinacji grupy roboczej i mieszkańców a także przychylności Wójta, udało się pozyskać środki z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w ramach konkursu "Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla" w kwocie ok. 20 tyś. złotych (80% kosztów całkowitych) na budowę "Centrum Aktywności Lokalnej" czyli innowacyjnej wiaty.
 
Gmina Braniewo z środków własnych dołożyła niecałe 5 tyś złotych (pozostałe 20% kosztów całkowitych), co w sumie daje nam prawie 25 tyś. złotych !
"Centrum Aktywności Lokalnej" to nie tylko wiata, otóż zamontowany został pakiet paneli słonecznych o mocy 160W wraz z akumulatorem o pojemności 90Ah oraz zestaw oświetlenia ledowego wiaty (taśma LED dookoła wiaty, wzdłuż rozstawianego zadaszenia oraz wewnątrz wiaty), zamontowana została automatycznie rozkładana markiza o wymiarach 6m x 3,5m w kasecie a także 2szt. ławostołów.
 
Dzięki stworzeniu "Centrum Aktywności Lokalnej", z pewnością wpłynie na poprawę estetyki miejscowości i podkreśli uroki przepięknego krajobrazu wiejskiego. Będzie miała wpływ na rozwój wspólnoty lokalnej przez stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom, gościom, turystom i naturze oraz podniesie prestiżu wsi i jej aktywności poprzez utworzenie miejsca wypoczynkowo-rekreacyjnego.

JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa