Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

STAWKI ZA ODPADY 2021

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus przekazał do Muzeum Ziemi Braniewskiej za pośrednictwem zastępcy kierownika muzeum - Pani Doroty Olbryś znalezione niemieckie listy, które zostały przypadkiem odnalezione pod wymienianym progiem drzwiowym w Naszym Urzędzie.

Podczas spotkania, Pani Dorota opowiedziała nam historię Urzędu oraz dzieje poszczególnych wsi z terenu Gminy Braniewo. Tym samym Pani Dorota wszczepiła w nas nutę zafascynowania i chęci zdobycia dalszej wiedzy na temat różnych miejscowości z terenu gminy. Mamy nadzieję, że współpraca między Muzeum a Gminą Braniewo będzie owocna i być może w niedalekiej przyszłości uda się stworzyć wystawę opisującą ciekawą historię naszych terenów.

Dziękujemy Pani Dorocie Olbryś za zainteresowanie się tematem oraz rozwiązania zagadki historii, a także dziękujemy Pani Joannie Wenta, za przetłumaczenie listu na język polski oraz Pani Bettinie Müller, niemieckiej dziennikarce, która przetłumaczyła listy na obecnie używany język niemiecki.

Więcej szczegółów odnośnie odnalezionych listów oraz ich tłumaczenia na język polski, znajdą Państwo tutaj:

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

FindUsOn FB pl PL RGB 1372