INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

Urząd Gminy w Braniewie informuję o obowiązku spisania się  rolników w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 do 30.11.2020r.

Podajemy nr telefonu rachmistrza spisowego Urzędu Gminy  tel. +48 22 666 66 62 (kod rachmistrza 4328), 571 504 328 lub 55 644 03 10.

Wczoraj w OSP Lipowina odbyło się uroczyste przekazanie zakupionego dla jednostek OSP Lipowina i Gronowo sprzętu zakupionego ze środków KSRG oraz Gminy Braniewo.

W ramach zakupionego sprzętu zakupiono na doposażenie zestawu hydraulicznego z przewodem (OSP Lipowina): nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy, rozpieracz kolumnowy czterostopniowy, pompa oraz dwa przewody 10 m oraz dla OSP Gronowo dwie butle stalowe 6l/300 bar z zaworem do aparatu powietrznego. Przekazania sprzętu dokonali Komendant Powiatowy PSP bryg. Zbigniew Januszko oraz Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus.

Zakup nowego sprzętu dla OSP zapewni sprawny udział w akcjach ratowniczych między innymi w niesieniu pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych i innych zdarzeniach losowych. Całość przełoży się także na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców terenów, na których działa OSP Lipowina i OSP Gronowo.