INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

Urząd Gminy w Braniewie informuję o obowiązku spisania się  rolników w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 do 30.11.2020r.

Podajemy nr telefonu rachmistrza spisowego Urzędu Gminy  tel. +48 22 666 66 62 (kod rachmistrza 4328), 571 504 328 lub 55 644 03 10.

Tegoroczne obchody Święta 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej są wyjątkowe z kilku względów. Przede wszystkim jest to 26. rocznica utworzenia brygady, czyli wydarzenie, które powinno być obchodzone uroczyście z tłumem zaproszonych gości i hucznym świętowaniem.

Jednakże tą drugą stroną „wyjątkowości” dzisiejszego święta pancerniaków jest specyfika i pewne ograniczenia, z jakimi ono przebiegło. A wszystko podyktowane jest obostrzeniami wprowadzonymi z uwagi na COVID-19.

Gminę Braniewo w tym wyjątkowym dniu reprezentował Wójt Gminy Jakub Bornus wraz z Prezesem Zarzadu PERiG Panem Robertem Mirkowskim oraz pracownikiem ds. Obrony Cywilnej Panem Eugeniuszem Broniszewskim.

O godzinie 9.00 w Bazylice Mniejszej w Braniewie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Brygady. Następnie o godz. 11:00 rozpoczął się uroczysty apel. Po przyjęciu meldunku, przeglądzie pododdziałów, została powieszona flaga państwowa na maszt przy dźwiękach hymnu państwowego. Po przemówieniu dowódcy zostało odczytane postanowienie o nadaniu medali, które zostały wręczone odznaczonym żołnierzom. Kolejno zostały odczytane rozkazy o mianowaniach na wyższe stopnie wojskowe.

Dowódca pancernej brygady płk. Dariusz Kosowski wręczył akty mianowania żołnierzom awansowanym na kolejne stopnie wojskowe i odczytano rozkaz o wyróżnieniach.

Nie zabrakło przemówień, podziękowań i miłych ciepłych słów. Po przemówieniach została odegrana Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Uroczystość została zakończona defiladą. Następne Święto 9BBKPanc za rok. Mamy nadzieję, że tym razem bez reżimu sanitarnego.

Jeszcze raz pragniemy podziękować za zaproszenie i życzymy wszystkiego dobrego Wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej. Niech to Święto będzie okazją do chwili wytchnienia oraz wspólnego radosnego świętowania.