Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

Urząd Gminy w Braniewie informuję o obowiązku spisania się  rolników w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 do 30.11.2020r.

Podajemy nr telefonu rachmistrza spisowego Urzędu Gminy  tel. +48 22 666 66 62 (kod rachmistrza 4328), 571 504 328 lub 55 644 03 10.

 

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To święto radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. Jest to również święto zadowolenia z dobrze wypełnionych obowiązków. Dziękujemy wszystkim rolnikom, którzy przybyli na Dożynki Gminne. Dziękujemy bardzo wszystkim delegacjom z poszczególnych miejscowości. Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców Grzędowa i Krasnolipia za wspaniałą organizację oraz piękne ozdoby dożynkowe.

Organizatorem tegorocznego Święta Plonów, które odbyło się w minioną sobotę, był Urząd Gminy Braniewo.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się polową dziękczynną Mszą Świętą, którą odprawił ks. proboszcz Władysław Kuras. Podczas nabożeństwa pobłogosławił wieńce i chleb dożynkowy.

 

Po Mszy Św. według obyczaju starostowie dożynek Pani Wioletta Olczak oraz Grzegorz Witkowski przekazali na ręce Wójta Gminy Braniewo Pana Jakuba Bornusa bochen chleba.

 

Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który powitał przybyłych gości oraz podziękował rolnikom za ich ciężką pracę. Wśród zaproszonych gości, na uroczystość przybył Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Miron Sycz, pojawił się również Starosta Powiatu Braniewskiego Pan Karol Motyka oraz Burmistrz Miasta Braniewa Pan Tomasz Sielicki. W święcie dożynkowym uczestniczyli również przedstawiciele sąsiednich samorządów, służby mundurowe, przedstawiciele jednostek współpracujących z Gminą, radni i sołtysi a przede wszystkim rolnicy i mieszkańcy Gminy.

 

Ważnym elementem Dożynek jest wręczenie Bursztynowego Ziarna, to była już Jubileuszowa 10-ta edycja ! Na tą okoliczność wręcza się 3 nagrody: rolnikom, instytucjom oraz przedsiębiorcom, zaangażowanym nie tylko w rozwój własnych gospodarstw i firm, ale także w życie Gminy Braniewo. W tym roku wyróżnieni zostali: ks. Władysław Kuras, Pan Jan Stefanowicz oraz Pan Łukasz Galiński.

 

Następnie Wójt Gminy Braniewo podziękował jednostką podległym, z okazji wzorowej współpracy z Gminą Braniewo. Byli to Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Lipowinie oraz Szkoła Filialna w Szylenach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Spółka PERiG.

 

Pan Jerzy Salitra - Przewodniczącego Powiatowych Izb Rolniczych wręczył Puchar Przewodniczącego Powiatowych Izb Rolniczych. Wśród wyróżnionych byli: Wioletta Wabińska (Sołtys Sołectwa Podleśne) oraz Łukasz i Małgorzata Galińscy.

 

Podczas części oficjalnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Braniewo”. W skład Komisji Konkursowej oceniającej wieńce byli: Pani Kalina Jakimczuk, Pan Stanisław Żołędziewski oraz Pani Joanna Jankowska. Po podliczeniu sumy punktów I miejsce zajęło Sołectwo Żelazna Góra, II miejsce Sołectwo Rusy oraz III miejsce przypadło Sołectwu Krasnolipie. Pozostałe Sołectwa biorące udział w konkursie (Szyleny i Grzechotki) otrzymały pamiątkowe statuetki za udział w konkursie.

 

Nie sposób ominąć wsparcia jakiego uzyskaliśmy podczas organizacji i przygotowania Święta Plonów. W związku z tym, Wójt Gminy Braniewo podziękował zaangażowanym sołectwom i jednostkom podległym. Podziękowania otrzymało Sołectwo Krasnolipie, Żelazna Góra, Lipowina, Krzewno oraz jednostki podległe - Przedsiębiorstwo Eksploatacji i Rozwoju Infrastruktury Gospodarczej w Młotecznie a także Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze.

 

Nie zabrakło również wręczenia medali, oznak i wyróżnień dla strażaków ochotników z Gminy Braniewo. Odznaką ,, STRAŻAK WZOROWY” wyróżniono Druha Ewę Wyszomirską z OSP Gronowo oraz Druha Artura Kazimierczuka z OSP Gronowo. Odznaką jubileuszową ,,ZA WYSŁUGĘ 10 LAT” wyróżniono Druha Grzegorza Chopiaka z OSP Żelazna Góra Druha Łukasza Wolaka z OSP Żelazna Góra. Statuetką ,,STRAŻAK 2020 ROKU W GMINIE BRANIEWO” został wyróżniony Druh Kamil Kwiatkowski z OSP Lipowina, który wykazał się dużym zaangażowaniem, umiejętnościami oraz najczęściej uczestniczył w akcjach ratowniczych na terenie gminy i powiatu braniewskiego w 2020 roku. Gratulujemy !!

 

Po części oficjalnej rozpoczęła się Biesiada Warmińska. Wystąpił zespół Pieśni i Tańca z Olsztyna, zespół Qbik Band z terenu Gminy Braniewo oraz występ formacji tanecznej „RIDIMKI” z Inicjatywy Dance Studio z Braniewa.

 

Tuż po biesiadzie rozpoczęło się Rock and Disco pod gwiazdami, gdzie na scenie zareprezentował się zespół Cristo Dance, który swoim repertuarem rozbawił całe Krasnolipie ! Wystąpiła również Pani Agnieszka z Braniewa oraz Pan Jarek z Elbląga. Tego wyjątkowego wieczoru nie mogło zabraknąć Pana Jana Rymkiewicza, który przez ostatnie 10 lat oprawiał muzycznie Dożynki Sołeckie Sołectwa Krasnolipie ! Na zakończenie zaśpiewała Pani Ewelina Dorota z Braniewa.

 

Ale to nie wszystko co przygotowaliśmy, również najmłodsi bawili się na przygotowanym dużym dmuchanym placu zabaw korzystając z różnych gier i zabaw.

 

Impreza trwała do późnych godzin!

 

Wszystkim dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

 

Mamy nadzieję, że bardzo Wam się podobało ! Wspólnymi siłami postaraliśmy się dopiąć każdy najbardziej szczegółowy detal, tak aby tegoroczne Święto Plonów zachowało się w pamięci na dłużej.

 

Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok !

 

DZIĘKUJEMY !!!JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

warmiamazury

Rada Seniorów Gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa