Zgodnie z Zarządzeniem NR 29/VIII/2020 Wójta Gminy Braniewo z dn. 25 maja 2020 r., informuje się, że dn. 12.06.2020 r.(piątek), Urząd Gminy Braniewo będzie nieczynny.

Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

W dniu dzisiejszym w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Lipowinie odbyła się XV Sesja Absolutoryjna Rady Gminy Braniewo.

Rada Gminy jednogłośnie zaakceptowała sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za rok 2019 rok oraz udzieliła absolutorium Wójtowi Gminy z tytułu wykonania budżetu gminy za 2019 rok.

Zanim doszło do głosowania, Wójt Gminy Jakub Bornus dokonał podsumowania ubiegłorocznych inwestycji, podkreślając znaczenie dla mieszkańców nie tylko inwestycji infrastrukturalnych (m. in. kanalizacje, drogi itd.), ale także wspierających rozwój przedsiębiorczości i aktywności społecznej w Gminie Braniewo.

Po głosowaniu gratulacje Wójtowi Gminy w imieniu całej Rady oraz wszystkich Sołtysów złożył Przewodniczący Rady Gminy Braniewo Pan Stanisław Żołędziewski wraz z Radną Anettą Babik i Małgorzatą Rojek.

Wójt podziękował wszystkim za zaufanie oraz za dotychczasową owocną i wzorową pracę na rzecz mieszkańców Gminy Braniewo.

Sesja była również doskonałą okazją do złożenia życzeń i wręczenia symbolicznych kwiatów dla Przewodniczącego Rady, który dokładnie tydzień temu obchodził swoje urodziny a zarazem imieniny.