Zgodnie z Zarządzeniem NR 29/VIII/2020 Wójta Gminy Braniewo z dn. 25 maja 2020 r., informuje się, że dn. 12.06.2020 r.(piątek), Urząd Gminy Braniewo będzie nieczynny.

Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

Uwaga – ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej!

W terminie 25 – 26 września 2019 roku na terenie miasta Braniewa oraz gminy braniewo odbędą się krajowe ćwiczenia ratownicze „ZALEW 2019".

W ćwiczeniach uczestniczyć będą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z czterech województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz podlaskiego.

Jako bazę, w której stacjonować będą strażacy, wybrano teren wojskowy zlokalizowany w Braniewie przy Alei Wojska Polskiego.

Ćwiczenia praktyczne realizowane będą w okolicach miejscowości: Klejnowo, Nowa Pasłęka, Stara Pasłęka, Ujście, Podgórze oraz Rusy.

Strażacy oraz jednostki sprzętowe będą przemieszczać się na poszczególne epizody ćwiczeń z wykorzystaniem dróg miejskich, gminnych i powiatowych. Przemieszczać się będą zarówno w porze dziennej, jak i nocnej - z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Mieszkańcy również proszeni są o szczególną ostrożności oraz wyrozumiałość.

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby ograniczyć utrudnienia w komunikacji.