OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Uwaga – ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej!

W terminie 25 – 26 września 2019 roku na terenie miasta Braniewa oraz gminy braniewo odbędą się krajowe ćwiczenia ratownicze „ZALEW 2019".

W ćwiczeniach uczestniczyć będą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z czterech województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz podlaskiego.

Jako bazę, w której stacjonować będą strażacy, wybrano teren wojskowy zlokalizowany w Braniewie przy Alei Wojska Polskiego.

Ćwiczenia praktyczne realizowane będą w okolicach miejscowości: Klejnowo, Nowa Pasłęka, Stara Pasłęka, Ujście, Podgórze oraz Rusy.

Strażacy oraz jednostki sprzętowe będą przemieszczać się na poszczególne epizody ćwiczeń z wykorzystaniem dróg miejskich, gminnych i powiatowych. Przemieszczać się będą zarówno w porze dziennej, jak i nocnej - z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Mieszkańcy również proszeni są o szczególną ostrożności oraz wyrozumiałość.

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby ograniczyć utrudnienia w komunikacji.