Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

woz strazacki

Ćwiczenia ratownicze "POGODOWY KRYZYS 2019" na terenie Gminy Braniewo

W dniu 20 sierpnia (wtorek) 2019 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wspólnie z 43 Batalionem Lekkiej Piechoty w Braniewie przeprowadzi ćwiczenia zgrywające pk. „POGODOWY KRYZYS 2019”.

Ćwiczenia prowadzone będą na terenie gminy Braniewie w okolicach miejscowości: Nowa Pasłęka, Klejnowo, Rusy, Zgoda. W tym dniu mieszkańcy będą mogli spotkać strażaków, żołnierzy WOT i innych służb, którzy wspólnie będą realizować podgrywki całodniowych ćwiczeń. Prosimy o zachowanie ostrożności oraz wyrozumiałość. Ćwiczenia mają na celu doskonalenie współdziałania służb, straży i innych instytucji w zakresie usuwania skutków powodzi i prowadzeniu działań ograniczających zjawisko tzw. ,,cofki” wód Zalewu Wiślanego. Za ewentualne utrudnienia organizatorzy przepraszają.