Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

IMG 3546

Ferie zimowe w województwie Warmińsko - Mazurskim dobiegły końca, trwały od 21 stycznia do 3 lutego. Na terenie Gminy Braniewo, jak co roku dzieci i młodzież nie mogli narzekać na nudę, pogoda dopisała, wyjątkowo śnieg utrzymywał się praktycznie przez całe trwające ferie. Podczas ferii były zaangażowane trzy Świetlice Wiejskie – Lipowina, Bemowizna i Żelazna Góra, Biblioteka Publiczna Gminna, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze oraz Sołectwo Bobrowiec, którzy aktywnie realizowali zamierzenia, niespodzianki oraz atrakcje przygotowane dla dzieci i młodzieży.

Pokrótce...ferie zimowe w Świetlicy Wiejskiej w Bemowiźnie, jak co roku został przygotowany cykl zajęć, które rozpoczęły się 21 stycznia. Chętne dzieci spotykały się przez dziesięć dni. Był to czas mile spędzony, w aktywny sposób wśród rówieśników. Celem ferii w świetlicy było wypełnienie czasu wolnego dzieciom i młodzieży. Zajęcia, w których przez dwa tygodnie wzięło udział od 10- 20 uczestników.

W pierwszym tygodniu dzieci mogły wziąć udział w takich zajęciach jak: tworzenie serduszek z wikliny papierowej, kartek na dzień babci i dziadka jak również malowanie figurek z masy solnej, odbył się turniej w bilarda, zajęcia kulinarne: pieczenie serduszek i smażenie faworków. Drugi tydzień szybko minął dzieci mogły skorzystać z takich zajęć jak: gry zapomniane kółko i krzyżyk, słowne kalambury, karaoke, odbył się turniej w tenisa stołowego, tworzenie witraży oraz było pieczenie ciast i babeczek. Cykl zajęć zakończył zabawą karnawałową. Dzieci, przygotowali piękne przebrania i z radością, mimo, że ferie dobiegały końca, wzięli udział w tańcach i zabawach konkursowych.

W Świetlicy Wiejskiej w Lipowinie, zostały zaplanowane zajęcia plastyczne, łamigłówki, gry planszowe, tenis stołowy i swobodne korzystanie z komputerów. Wszystkie zajęcia cieszyły się zmiennym zainteresowaniem. Uczęszczało od 8 do 15 dzieci dziennie. Wszystkie zaplanowane zajęcia udało się zrealizować. Pożegnanie ferii miało charakter rozrywkowo - edukacyjny. Wspólne zabawy na śniegu, zajęcia z pierwszej pomocy oraz zorganizowanie bezpiecznego kuligu w asyście naszych strażaków ochotników z OSP Lipowina, którym serdecznie dziękujemy.

Świetlica Wiejska w Żelaznej Górze oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze połączyły siły, mianowicie, w tym roku podczas ferii zimowych w Żelaznej Górze działo się mnóstwo ciekawych rzeczy. Starsza część lokalnej społeczności oraz pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy bardzo zaangażowali się w urozmaicenie zajęć i przygotowanie mnóstwa atrakcji dla tych młodszych uczestników. W sumie w warsztatach i zajęciach brało udział około trzydzieścioro dzieci. Przez ten okres mogli spełniać się zarówno artystycznie jak i sportowo. Wykorzystując sprzyjającą aurę udało się zorganizować kulig, ognisko, wojnę na śnieżki, oraz lepienie bałwanów. Zajęcia i warsztaty artystyczne odbywały się w miejscowej świetlicy. Podczas tych zajęć dzieci miały okazję przygotować kartki walentynkowe, slime’y, nauczyły się techniki decoupage’u, a także innego rękodzieła z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Oprócz tego swoje pokazy zaprezentowali dzieciom pracownicy placówki Straży Granicznej w Grzechotkach, a także strażacy z OSP w Żelaznej Górze, bardzo Wam dziękujemy! Podczas finałowego dnia, w piątek, wszyscy wybrali się na lodowisko do Fromborka, a po wysiłku fizycznym, dzięki sponsorowi Kaliszuk-Trans z Braniewa, zostaliśmy zaproszeni na pizzę prosto z pieca i gorącą herbatę – jesteśmy bardzo wdzięczni – dziękujemy. Wszystkie dzieci biorące udział w feriach obdarowane zostały na koniec dyplomem uczestnictwa za odwagę, zaangażowanie i przezwyciężania własnych słabości.

Ferie zimowe w Bibliotece Publicznej Gminnej im. Marii Zientary, jak co roku również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dla młodzieży były zorganizowane zajęcia plastyczne, przygotowaliśmy słodkie niespodzianki, robiliśmy laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, robiliśmy i tworzyliśmy maski karnawałowe, graliśmy w gry planszowe, a na zakończenie ferii odbyła się zabawa karnawałowa.

 


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa