Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

 

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

 

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

IMAG0639

Kolejne małżeństwo w naszej gminie dołączyło do grona Złotych Jubilatów. Swoją 50-tą rocznicę ślubu obchodzili Państwo Szniggenberg z Zakrzewca. W tym wyjątkowym dniu Wójt Jakub Bornus osobiście odwiedził Jubilatów, przekazując małżonkom moc pięknych życzeń.

Wójt wręczył Złotym Jubilatom medale okolicznościowe nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę wraz z symboliczną legitymacją. Żeby podkreślić znaczenie tego wydarzenia Wójt w imieniu mieszkańców gminy przekazał Jubilatom kwiaty oraz miły upominek. Dziękując za życzenia Państwo Szniggenberg nie kryli wzruszenia.

Pani Józefa i Pan Jan znali się od dziecka. Byli sąsiadami w rodzinnym Dulsinie. W latach późniejszych zrodziło się uczucie i postanowili się pobrać. Pani Józefa pracowała w rodzinnej miejscowości w bibliotece, a następnie jako szwaczka. Pan Jan pracował przez 42 lata jako kierowca w Stacji Hodowli Roślin. Po ślubie wyjechali i zamieszkali na terenie gminy Braniewo w Lipowinie. Tam też doczekali się dwójki dzieci: córki i syna. Obecnie mieszkają w Zakrzewcu i są szczęśliwymi dziadkami siedmiorga wnucząt. Dostojnym Jubilatom życzymy samych radosnych dni w zdrowiu oraz wszelkiej pomyślności !!!


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

warmiamazury

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa