Informujemy, iż w dniach 10-14.08.2020 Urząd Gminy Braniewo będzie czynny do godz. 13:30.

IMAG0639

Kolejne małżeństwo w naszej gminie dołączyło do grona Złotych Jubilatów. Swoją 50-tą rocznicę ślubu obchodzili Państwo Szniggenberg z Zakrzewca. W tym wyjątkowym dniu Wójt Jakub Bornus osobiście odwiedził Jubilatów, przekazując małżonkom moc pięknych życzeń.

Wójt wręczył Złotym Jubilatom medale okolicznościowe nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę wraz z symboliczną legitymacją. Żeby podkreślić znaczenie tego wydarzenia Wójt w imieniu mieszkańców gminy przekazał Jubilatom kwiaty oraz miły upominek. Dziękując za życzenia Państwo Szniggenberg nie kryli wzruszenia.

Pani Józefa i Pan Jan znali się od dziecka. Byli sąsiadami w rodzinnym Dulsinie. W latach późniejszych zrodziło się uczucie i postanowili się pobrać. Pani Józefa pracowała w rodzinnej miejscowości w bibliotece, a następnie jako szwaczka. Pan Jan pracował przez 42 lata jako kierowca w Stacji Hodowli Roślin. Po ślubie wyjechali i zamieszkali na terenie gminy Braniewo w Lipowinie. Tam też doczekali się dwójki dzieci: córki i syna. Obecnie mieszkają w Zakrzewcu i są szczęśliwymi dziadkami siedmiorga wnucząt. Dostojnym Jubilatom życzymy samych radosnych dni w zdrowiu oraz wszelkiej pomyślności !!!