GMINA BRANIEWO PRZYJAZNA INWESTOROM
Gmina Braniewo położona jest w powiecie braniewskim. Od północy graniczy z Rosją (Obwodem Kaliningradzkim). Od północnego zachodu naturalną granicą gminy jest Zalew Wiślany. Na terenie Gminy zlokalizowane są 2 przejścia Graniczne z Rosją: w Gronowie i w Grzechotkach.
Gmina posiada dobrze rozwinięty system komunikacji drogowej oparty o system dróg: krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych zapewniający powiązania poszczególnych miejscowości z siedzibą gminy, powiatu i województwa. Głównym powiązaniem gminy z gminami sąsiednimi oraz sąsiednimi jednostkami miejskimi i województwem są drogi krajowe: nr S22, nr 54 oraz drogi wojewódzkie nr 507 i nr 504.
Przez tern gminy przebiega drugorzędna linia kolejowa nr 204 relacji Malbork-Braniewo, a także linia kolejowe: Berlin-Szczecin-Gdańsk-Elbląg-Braniewo- Kaliningrad z przejściem granicznym w Braniewie.
OFERTA INWESTYCYJNA
OFERTA HALI PRODUKCYJNEJ
Na działce nr 204/1 powstało Centrum Logistyczne do przerobu zrębek na pył drzewny -biomasy, w którym miała się odbywać przeróbka odpadów leśnych w postaci gałęzi i zrębek, pochodzących z oczyszczania i pielęgnacji lasów. Prawo własności nieruchomości obejmuje: - grunty o powierzchni 2,6520 ha z zabudową, - budowle uzbrojenia terenu w sieci wod-kan-deszcz i e.e., - drogi i place. Całość tworzy zorganizowany funkcjonalnie jednolity zespół.
Na terenie nieruchomości zaplecze socjalno-biurowe tworzą budynki kontenerowe posadowione na płytach fundamentowych. Obiekty te podłączone są do sieci kanalizacyjnej. Place utwardzone i hala magazynowa pozwalają na magazynowanie materiałów masowych. Teren nieruchomości pozwala na jego dalszą rozbudowę zależnie od potrzeb rynku bez ingerencji w funkcje już realizowane. Lokalizacja nieruchomości przy granicy Unii Europejskiej z Rosją, ma szczególnie korzystne znaczenie dla prowadzonej na nieruchomości działalności gospodarczej.
Budynki na nieruchomości:
- hala magazynowa
- kontener kotłowni
- budynek - kontener biurowy
- budynek - kontener socjalny
- waga samochodowa z kontenerem do obsługi wagi
- silos betonowy o pojemności 1600m
Budowle na nieruchomości:
- drogi i place
- przyłącze wodociągowe
- sieć hydrantowa
- kanalizacja deszczowa z dróg i palców
- kanalizacja sanitarna
- sieć kanalizacyjna z przepompownią ścieków
- linia energetyczna
- oświetlenie terenu
Pozostałe budowle:
- Ogrodzenie
Całość stanowi teren płaski, zabudowany obiektami magazynowo-gospodarczymi oraz biurowo-socjalnymi, zagospodarowany placami i drogami utwardzonymi, uzbrojony oraz ogrodzony. Dojazd do nieruchomości drogą gminną.
Gmina Braniewo posiada dostęp do Morza Bałtyckiego poprzez Zalew Wiślany i Cieśninę Pilawską, rzekę Szkarpawę, Wisłę do portu w Gdańsku. Tereny te położone wzdłuż rzeki Pasłęki i jej dopływów stanowią część wielkoprzestrzennego i ekologicznego systemu obszarów chronionych zwanego Zielonymi Płucami Polski.
Poprzez port we Fromborku z gminy Braniewo- korzystając z dróg, połączeń drogowych oraz kolejowych - istnieją możliwości korzystania z linii promowych łączących z Elblągiem, Krynicą Morską oraz Kaliningradem.
Przez gminę Braniewo przebiegają ważne szlaki komunikacyjne. Stanowią one najkrótsze połączenie Europy Zachodniej z Rosją, Litwą, Łotwą i Estonią, co stwarza warunki do międzynarodowych kontaktów. Trwa odbudowa tzw. „berlinki" - trasy szybkiego ruchu Elbląg - Kaliningrad z przejściem drogowym w Grzechotkach. Przesądza to m. in. o umożliwieniu rozwoju infrastruktury hotelarskiej, gastronomicznej, logistycznej w gminie Braniewo Granica z Rosją stanie się wschodnią granicą Unii Europejskiej. Obecne drogowe i kolejowe przejście graniczne w Gronowie będzie czynne nadal, mobilizując inwestorów do lokowania swego kapitału przy najkrótszym połączeniu kolejowym północnej Polski ze wschodem.
Głównym ośrodkiem administracyjnym jest miasto Braniewo. Dominującą sferą działalności gospodarczej jest rolnictwo i częściowo rybołówstwo. Korzystne położenie gminy sprzyja rozwojowi turystyki, szczególnie duża szansa jest dla agroturystyki. Wejście Polski do Unii Europejskiej stworzyło na terenie gminy możliwości rozwoju gospodarczego /działalności transportowej, obiektów logistycznych, przetwórczych itp./ wykorzystując uczestnictwo w wymianie międzynarodowej.
WSPÓŁPRACA Z WARMIŃSKO-MAZURSKĄ AGENCJĄ ROZWOJU REGIONALNEGO
Przedstawione tereny i oferta hali produkcyjnej stanowią własność osób prywatnych, które wyraziły wolę rozpowszechnienia swoich ofert za pośrednictwem Gminy Braniewo.
Tworząc ofertę inwestycyjną Gmina Braniewo nawiązała współprace z Warmińsko-Mazurską Agencją Rozwoju Regionalnego w Olsztynie. Dzięki czemu tereny oferowane przez mieszkańców Gminy Braniewo znalazły się w znanym portalu inwestycyjnym Warmii i Mazur.
Zachęcamy do odwiedzenia strony.
http://www.investinwarmiaandmazury.pl
Informacja o WMARR w języku angielskim
Szczegółowych informacji dotyczących przedstawionej oferty inwestycyjnej można zasięgnąć w siedzibie Urzędu Gminy lub pod numerem telefonu: 55 644 03 03 / 55 644 03 12.