Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Zmiana konta

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż z dniem 01.10.2015 roku nastąpiła zmiana banku. W związku z tym wszelkie wpłaty z tyt. opłat i podatków należy dokonywać na konto

Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy

nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

Jednocześnie informujemy, iż dotychczasowe „stare” konto było aktywne do 30.11.2015r.

Podatki i druki dla osób fizycznych

1. Informacja w sprawie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego: druk do pobrania

2. Ustawodawca wprowadził z dniem 01.01.2016 r. następujące zmiany w płatności podatków:

- Jeżeli kwota podatków:  od nieruchomości, rolnego, leśnego nie przekroczy 100 zł, podatek będzie płatny jednorazowo w terminie płatności pierwszej raty.

- Nie doręcza się decyzji i nie pobiera się podatku w przypadkach, gdy kwota zobowiązania jest niższa od kosztów przesyłki poleconej (koszty te wynoszą obecnie 6,10 zł).

Zniesiono preferencyjną stawkę podatku leśnego (50%) dla lasów ochronnych zmiana art. 4 pkt 3 ustawy o podatku leśnym.

Ponadto nowelizacja ustawy wprowadza inne zmiany, które doprecyzowują i uaktualniają nazewnictwo oraz niektóre definicje, a także wskazują aktualne nazwy ustaw w przypadku odesłań.

3. Cena skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego (Komunikat Prezesa GUS z dnia 19 października  2015 w sprawie średniej ceny skupu  żyta za okres 11 kwartałów będacej podstawą do ustalenia podatku rolnego na 2016 rok  M.P. z 2015 roku, poz. 1025).

4. Okreslenie wysokości stawek podatku od nieruchomości (uchwała nr 109/VII/2015 z dnia 13.11.2015).

5. Cena średnia drewna do celów wymiaru  podatku leśnego (Komunikat Prezesa GUS z dnia 20 października 2015 w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna, obliczonej według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadlesnictwa za pierwsze trzy kwartały 2015r.  M. P. z 2015 roku, poz. 1028)

Podatki i druki dla osób prawnych

1. Deklaracja na podatek od nieruchomości: druk do pobrania

2. Deklaracja na podatek rolny: druk do pobrania

3. Deklaracja na podatek leśny: druk do pobrania

4. Ustawodawca wprowadził z dniem 01.01.2016 r. następujące zmiany w płatności podatków:

5. Cena skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego (Komunikat Prezesa GUS z dnia 19 października  2015 w sprawie średniej ceny skupu  żyta za okres 11 kwartałów będacej podstawą do ustalenia podatku rolnego na 2016 rok  M.P. z 2015 roku, poz. 1025).

6. Okreslenie wysokości stawek podatku od nieruchomości (uchwała nr 109/VII/2015 z dnia 13.11.2015).

7. Cena średnia drewna do celów wymiaru  podatku leśnego (Komunikat Prezesa GUS z dnia 20 października 2015 w sprawie średniej ceny sprzedaży drewna, obliczonej według średniej ceny drewna uzyskanej przez nadlesnictwa za pierwsze trzy kwartały 2015r.  M. P. z 2015 roku, poz. 1028)

Podatek transportowy

1. Określenie stawek podatku od środków transportowych (uchwała nr  108/VII/2015 z dnia 13.11. 2015)

2. Deklaracja na podatek od środków transportowych: druk do pobrania