Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Uprzejmie informuję, że na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii został zamieszczony nowy, przykładowy wzór informacji dotyczących łańcucha żywnościowego zwierząt kierowanych do uboju.

Proszę o przekazanie wzoru łańcucha żywnościowego wszystkim posiadaczom zwierząt z terenu powiatu braniewskiego kierujących swoje zwierzęta do uboju.

Powyższy formularz jest dostępny zgodnie z podaną poniżej ścieżką dostępu:

- Handel import eksport →

- Żywność pochodzenia zwierzęcego →

- Zakładka z lewej strony - Informacja o łańcuchu żywnościowym

- Przykładowy wzór informacji o łańcuchu żywnościowym - data publikacji 2019-07-23

Poniżej bezpośredni link: