z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie podziału sołectw, likwidacji osiedla oraz nadania statutów jednostkom pomocniczym Gminy Braniewo

Zgodnie z zarządzeniem Nr 28/VIII/2019 Wójta Gminy Braniewo z dnia 29 marca 2019r. w terminie od dnia 2 kwietnia 2019 r. do dnia 15 kwietnia 2019 r. w Gminie Braniewo przeprowadzono konsultacje społeczne

Przedmiotowe konsultacje miały na celu uzyskanie opinii mieszkańców w sprawie dokonania następujących zmian dotyczących podziału jednostek pomocniczych Gminy Braniewo:
1) podział sołectwa Pęciszewo na dwa odrębne sołectwa: sołectwo Pęciszewo i sołectwo Podleśne;
2) podział sołectwa Wola Lipowska na trzy odrębne sołectwa: sołectwo Wola Lipowska, sołectwo Gronówko i sołectwo Lipowina;
3) likwidacja osiedla Lipowina;

Konsultacje społeczne zostały przeprowadzone w formie zebrania uwag, opinii mieszkańców gminy Braniewo na podstawie formularza stanowiący załącznik nr 1 do Zarządzenia 28/VIII/2019 z dnia 29 marca 2019 roku.

Informacje Wójta gminy Braniewo w sprawie przeprowadzonych konsultacji społecznych zostały udostępnione:
1) na stronie internetowej Gminy Braniewo (www.gminabraniewo.pl),
2) Biuletynie Informacji Publicznej (www.bipbraniewo.warmia.mazury.pl),
3) sołtysów.

Uprawnionymi do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych byli wszyscy mieszkańcy gminy Braniewo posiadający na czas od dnia 2 kwietnia 2019 r. do dnia 15 kwietnia 2019 r. czynne prawo wyborcze.

W konsultacjach społecznych w sprawie podziału sołectw, likwidacji osiedla oraz nadania statutów jednostkom pomocniczym gminy Braniewo wpłynęły 3 pozytywne opinie bez żadnych uwag.

W toku prowadzonych konsultacji, poza wskazanym formularzem nie złożono odrębnych wniosków i opinii w przedmiocie konsultacji.