DSC 0190

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów - wakacje! 22 czerwca zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań, sukcesów oraz nowych doświadczeń.

Po raz ostatni w tym roku szkolnym nauczyciele oraz uczniowie spotkali się w pełnym gronie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.

Wytrwałość oraz konsekwencję w zdobywaniu wiedzy i umiejętności nagrodził Wójt Gminy Tomasz Sielicki, wręczając najlepszym uczniom listy gratulacyjne oraz stypendia za osiągnięcia w nauce i w sporcie. Stypendia miały formę bonu pieniężnego. W tym roku na stypendia w budżecie gminy zabezpieczono dwukrotnie wyższą kwotą niż w roku ubiegłym.

Stypendia naukowe - Szkoła Podstawowai Gimnazjum w Szylenach: Zuzanna Wójcik, Alicja Ostatek, Tomasz Cytrynowicz, Kinga Puncewicz, Kinga Puncewicz, Hubert Maliszewski, Krzysztof Majewski, BrajanTruchlewski, Igor Gula, Julia Łycyniak, Norbert Puncewicz, Julia Kaspruk, Jakub Butkiewicz, Radosław Grzyb, Amelia Polaszewska, Jagoda Grzyb, Joanna Chrobak, Jagoda Gula.

Stypendia sportowe - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Szylenach: Paulina Maksymowicz, Piotr Sztylc, Roksana Promis, Celina Treder.

Stypendia naukowe - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Lipowinie: Grzegorz Kazimierczuk, Zofia Gutkowska, Bartosz Rojek, Oliwia Bejmert, Bartosz Szumiło, Maciej Molestak, Patryk Rycko, Kacper Krzyżanowski, Miłosz Czupryński, Sergiusz Czupryński, Agnieszka Zygo, Pola Byndas, Jan Kwiatkowski, Kacper Szast, Martyna Babik, Zuzanna Lewko, Dominika Wiśniewiecka, Jakub Żeńca.

Stypendia sportowe - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Lipowinie: Oliwia Galińska, Julia Szablińska, Emilia Krysińska.

Drodzy uczniowie, wakacje to czas wypoczynku i regeneracji sił po pracowitym roku szkolnym. Życzę Wam samej słonecznej pogody, ciekawych przygód oraz niezapomnianych wrażeń. Pamiętajcie także o zachowaniu rozwagi, aby te wakacje były przede wszystkim bezpieczne.

Kieruję podziękowania w stronę Grona Pedagogicznego i wszystkich pracowników szkół, za trud codziennej pracy i wytrwałość w przekazywaniu wiedzy. Oby wakacyjny odpoczynek pozwolił Wam, wrócić do obowiązków ze zdwojonym zaangażowaniem oraz plecakiem nowych pomysłów.

Tomasz Sielicki