Już po raz piąty mieszkańcy Żuław będą mogli przekonać się, że słowiańska żywiołowość przeniesiona na dźwięk wiolonczel i skrzypiec daje wspaniałe muzyczne rezultaty. Na początku lipca odbędzie się bowiem kolejna edycja Festiwalu „Muzyka polska na Warmii i Żuławach”, który co roku gromadzi tysiące melomanów, spragnionych rodzimych kompozycji. Tym razem Elbląska Orkiestra Kameralna odwiedzi Braniewo, Stare Pole, Elbląg i Pasłęk.

O harmonijne połączenie akcentów duchowych i rozrywkowych zadbają nie tylko elbląscy kameraliści, ale również towarzyszący im Marcin Wyrostek i jego zespół. Wspólnie postarają się odkryć przed słuchaczami piękno nadwiślańskich melodii. Jak stwierdził w jednym z wywiadów akordeonista, „warto podkreślać wielobarwność i energiczność polskiej muzyki, bo nie mamy się czego wstydzić”.

Zainteresowanie Marcina Wyrostka rodzimymi kompozycjami znalazło odzwierciedlenie na jego płycie Polacc. W ramach Festiwalu słuchacze będą mogli wysłuchać niektórych utworów pochodzących z krążka, m.in. Mazurcyjka, Chodzonegoi Maccabi Warszawa. Ponadto, usłyszymy jedno z najbardziej znanych dzieł Astora Piazzolli, Libertango, w wersji ethno-folkowej.

V Festiwal „Muzyka Polska na Warmii i Żuławach”

3-6.07.2018, 19:00
3 lipca - Kościół pw. św. Katarzyny z Aleksandrii w Braniewie
4 lipca - Kościół pw. św. Barbary w Starym Polu (Krzyżanowo)