Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

DSC 0799

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest jednym z największych wydarzeń sportowo-społecznych w Polsce. W kolejnych edycjach biegu startuje coraz więcej osób. Również Gmina Braniewo dołączyła do tego przedsięwzięcia. Na boisku przy Szkole Podstawowej w Lipowinie dzieci, młodzież oraz dorośli już po raz drugi pobiegli „Tropem Wilczym” - upamiętniając żołnierzy, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość.

W biegu udział wzięło ponad 120 uczestników: uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipowinie z klasami gimnazjalnymi, Szkoły Filialnej w Szylenach i Szkoły Podstawowej w Płoskini z klasami gimnazjalnymi oraz nauczyciele, rodzice i sympatycy sportu. Wszystkich uczestników biegu i gości powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipowinie Pani Bogumiła Jacak. Nauczyciel historii Pani Małgorzata Stefanowicz przybliżyła uczestnikom historię Żołnierzy Wyklętych. Patronat honorowy biegów Tropem Wilczym objął Wójt Gminy Braniewo Pan Tomasz Sielicki.

W ramach obchodów Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym odbyło się 7 biegów. Wszystkich uczestników gorąco dopingowali uczniowie wyposażeni w biało-czerwone gadżety. Najlepszych zawodników nagrodził medalami Wójt Pan Tomasz Sielicki. Po wręczeniu wyróżnień wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym ognisku na pieczeniu kiełbasek.

Była to II edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej gminie. Biegi Tropem Wilczym wpisały się w tradycję szkoły. Pan Wójt podziękował nauczycielom i rodzicom za poświęcony czas oraz zaangażowanie w organizację tego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację w duchu fair play.

Wyniki

Dziewczęta

Klasy IV i młodsze

 1. Galińska Oliwia - SP Lipowina
 2. Wieczorek Aniela - SP Płoskinia
 3. Szwajczewska Daria - SP Lipowina

Klasy V-VI

 1. Treder Celina - SF w Szylenach
 2. Szwajczewska Maria - SP Lipowina
 3. Kowalska Alicja - SP Lipowina

Klasa VII i gimnazjum

 1. Lewko Zuzanna - Gim. Lipowina
 2. Moskiewicz Natalia - Gim. Płoskinia
 3. Byndas Pola - Gim. Lipowina

 

Chłopcy

Klasy IV i młodsi

 1. Żarski Dawid - SP Lipowina
 2. Kuciński Artur - SF Szyleny
 3. Chrzanowski Damian - SP Lipowina

Klasy V-VI

 1. Hrybek Piotr - SP Płoskinia
 2. Sadowski Krystian - SF Szyleny
 3. Krzyżanowski Kacper - SP Lipowina

Klasa VII i gimnazjum

 1. Granat Michał - Gim. Płoskinia
 2. Zygałko Dominik - Gim. Lipowina
 3. Kościuk Mikołaj - Gim. Płoskinia

 

Dorośli

 1. Wierzbicki Tomasz - Lipowina
 2. Kot Magdalena - Płoskinia
 3. Wolak Tadeusz - Żelazna Góra

 

 


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa