DSC 0799

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest jednym z największych wydarzeń sportowo-społecznych w Polsce. W kolejnych edycjach biegu startuje coraz więcej osób. Również Gmina Braniewo dołączyła do tego przedsięwzięcia. Na boisku przy Szkole Podstawowej w Lipowinie dzieci, młodzież oraz dorośli już po raz drugi pobiegli „Tropem Wilczym” - upamiętniając żołnierzy, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość.

W biegu udział wzięło ponad 120 uczestników: uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipowinie z klasami gimnazjalnymi, Szkoły Filialnej w Szylenach i Szkoły Podstawowej w Płoskini z klasami gimnazjalnymi oraz nauczyciele, rodzice i sympatycy sportu. Wszystkich uczestników biegu i gości powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipowinie Pani Bogumiła Jacak. Nauczyciel historii Pani Małgorzata Stefanowicz przybliżyła uczestnikom historię Żołnierzy Wyklętych. Patronat honorowy biegów Tropem Wilczym objął Wójt Gminy Braniewo Pan Tomasz Sielicki.

W ramach obchodów Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym odbyło się 7 biegów. Wszystkich uczestników gorąco dopingowali uczniowie wyposażeni w biało-czerwone gadżety. Najlepszych zawodników nagrodził medalami Wójt Pan Tomasz Sielicki. Po wręczeniu wyróżnień wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym ognisku na pieczeniu kiełbasek.

Była to II edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej gminie. Biegi Tropem Wilczym wpisały się w tradycję szkoły. Pan Wójt podziękował nauczycielom i rodzicom za poświęcony czas oraz zaangażowanie w organizację tego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację w duchu fair play.

Dziewczęta

Klasy IV i młodsze