Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

Już po raz drugi odbył się Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach organizowany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina. Uroczystość odbyła się 9 marca w Centrum Kongresowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięło ponad tysiąc osób, a wśród nich przedstawiciele naszych sołectw oraz Wójt Gminy Pan Tomasz Sielicki. Frekwencja świadczy o wysokiej pozycji Sołtysa w życiu społecznym. To wyjątkowe wydarzenie odbywa się po to, by docenić Sołtysów za ich pracę na rzecz rozwoju sołectw oraz aktywizację lokalnej społeczności. Uroczystość jest także okazją do wymiany doświadczeń związanych z rozwojem obszarów wiejskich na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Wśród zaproszonych gości byli również: arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński, posłanka Urszula Pasławska, poseł Władysław Kosiniak-Kamysz oraz rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Ryszard Górecki. Podczas obchodów Marszałek wyróżnił stu Sołtysów, co było symbolem przypadającej w tym roku na 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest nam niezmiernie miło przekazać, że aż 3 Sołtysów z naszej gminy odebrało z rąk Marszałka Pana Gustawa Marka Brzezina symboliczne podziękowania. Są to: Sołtys Sołectwa Gronowo Pani Zofia Jaszczanin, Sołtys Sołectwa Klejnowo Pan Andrzej Hołubowski oraz Sołtys Sołectwa Grzechotki Pan Marian Wasiak. Sołtysi zostali docenienia za wieloletnie zaangażowanie w działania wpływające na poprawę wizerunku miejscowości, a tym samym wzrost jakości życia mieszkańców.

Obchodom towarzyszył wykład prof. Stanisława Achremczyka „Wieś w kształtowaniu tożsamości narodowej i regionalnej”. Spotkanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.

Dziękujemy naszym Sołtysom za reprezentację Gminy na tej wyjątkowej uroczystości.

 


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa