W ramach zajęć lekcyjnych odwiedzili nas uczniowie i wychowawcy trzecich klas gminnych gimnazjów. Celem wizyty w Urzędzie Gminy było poszerzenie zakresu wiedzy na temat zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego na przykładzie Gminy Braniewo.

Tę nietypową lekcję Wójt rozpoczął od przedstawienia uczniom struktury samorządu terytorialnego  w Polsce. Następnie omówił zasady funkcjonowania podstawowej jednostki podziału terytorialnego - gminy - oraz  jej znaczenie na tle województwa i powiatu. Omówił również zadania, jakie gmina realizuje w celu zaspokajania podstawowych potrzeb mieszkańców. Wójt przybliżył także zasady gospodarowania budżetem gminy oraz sposób jego uchwalania.

Miło było gościć młodzież, która kiedyś będzie stanowiła o przyszłości. Dzisiejszym spotkaniem zainaugurowaliśmy gminne obchody setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Na znak patriotyzmu i świadomości polskiej tożsamości wszyscy włożyliśmy okolicznościowe koszulki z hasłem „Dumni z Polski”.

Tomasz Sielicki