UWAGA!!!

DNIA 23 LUTEGO 2018 R. W SIEDZIBIE URZĘDU GMINY BRANIEWO (SALA KONFERENCYJNA) O GODZ. 13:30 ODBĘDZIE SIĘ DYSKUSJA PUBLICZNA NAD PROJEKTEM ZMIANY STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY BRANIEWO WRAZ Z PROGNOZĄ ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO.

Dobiegają końca rozmowy w sprawie remontu dróg wojewódzkich 504 Braniewo – Pogrodzie i 507 Braniewo – Pieniężno. W ostatnim czasie w Urzędzie Gminy Braniewo odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli wójtowie i burmistrzowie z powiatu braniewskiego, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz Dyrekcji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Już kilka lat temu remonty obu dróg zostały wpisane do zadań strategicznych województwa. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 zostały pozyskane i zabezpieczone środki finansowe. Drogi 504 i 507 przebiegają przez nasze gminy i miasta, dlatego samorządom zależy na realizacji tych zadań. Modernizacja dróg niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu ruchu w naszym powiecie.

Planowany koszt inwestycji to około 200 milionów złotych, będzie to największa inwestycja w ostatnich latach na naszym terenie. Dyrekcja Zarządu Dróg Wojewódzkich jeszcze w tym miesiącu planuje ogłoszenie przetargów w celu wyłonienia wykonawcy na przebudowę. Realizacja przedsięwzięcia zależy także od tego, czy lokalne samorządy wesprą to zadanie. Gmina Braniewo jest gotowa.

Tomasz Sielicki