Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

W dniu 21.12.2011r., w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipowinie odbyło się spotkanie opłatkowe strażaków ochotników z terenu gminy Braniewo. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele jednostek OSP: Gronowo, Lipowina, Żelazna Góra. Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki. Było to pierwsze takie spotkanie strażaków ochotników na terenie gminy Braniewo. Oprócz wzajemnych życzeń, podsumowań oraz wymiany spostrzeżeń związanych z działaniem ruchu pożarnictwa ochotniczego Wójt Tomasz Sielicki wspólnie z Komendantem Powiatowym PSP w Braniewie st. kpt. Władysławem Szczepanowiczem dokonał symbolicznego przekazania nowego sprzętu hydraulicznego wykorzystywanego w zdarzeniach drogowych dla przedstawicieli jednostki OSP w Żelaznej Górze.

To jeden z wielu zakupów mających na celu doposażenie jednostki OSP w Żelaznej Górze w obecnym roku. Wcześniej strażacy ochotnicy z gminy Braniewo otrzymali również: pompy szlamowe, agregat prądotwórczy, latarki, aparaty powietrzne – sprzęt o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. W spotkaniu opłatkowym oprócz strażaków ochotników obecni byli: gospodarz Wójt Gminy Tomasz Sielicki, V-ce Starosta Braniewski a jednocześnie Prezes OSP Lipowina Wincenty Przyborowski, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Braniewie dh. Krystyna Lewańska, Komendant Powiatowy PSP w Braniewie st. kpt. Władysław Szczepanowicz, członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Olsztynie dh. Bogusław Zych, ks. Władysław Kuras oraz pracownicy UG w Braniewie odpowiedzialni za współpracę z OSP.

Więcej zdjęć w galerii pod adresem: