Gmina Braniewo nawiązuje kontakty i rozwija współpracę z instytucjami i organizacjami w różnych dziedzinach życia społecznego, podejmując działania prowadzące do zaspokajania potrzeb społeczności lokalnej. W miniony weekend zrealizowana została kolejna dostawa żywności z banku Caritas Archidiecezji Warmińskiej w trosce o potrzebujących mieszkańców gminy Braniewo i miasta Braniewa.

Głównym organizatorem działań jest ks. dziekana Leszek Galica. Przy wsparciu Wójta Pana Tomasza Sielickiego oraz przedsiębiorców Pana Wojciecha Hołowni i Pana Zygmunta Wajdlejta od lat żywność dociera do naszych mieszkańców. Przedsięwzięcie jest swoistym żywnościowym kołem ratunkowym dla wielu potrzebujących, a z każdą dostawą wsparcie obejmuje coraz większą liczbę osób. W ramach pomocy mieszkańcy objęci programem otrzymują artykuły spożywcze zakupione ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.