UWAGA

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

ALARM POWODZIOWY DLA GMINY BRANIEWO

WAŻNE: INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

ODWOŁANIE ALARMU

ODWOŁANIE ALARMU GMINA BRANIEWO

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

ODWOŁANIE POGOTOWIA PRZECIWPOWODZIOWEGO

Wczoraj mieszkańcy sołectwa Szyleny obchodzili dożynki sołeckie połączone z otwarciem nowo wyremontowanej drogi na odcinku Bemowizna-Szyleny. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą z udziałem zaproszonych gości, mieszkańców, a przede wszystkim rolników.

Starostowie dożynek złożyli dary i chleb dożynkowy na ręce księdza proboszcza. Następnie podzielili nim wszystkich uczestników mszy świętej. Proboszcz ks. Piotr Babski poświęcił przyniesione przez rolników ziarno. Podziękował również Pani Joannie Budko za zrobienie wieńca dożynkowego, który wcześniej poświęcony był na dożynkach diecezjalnych w Gietrzwałdzie. Po zakończeniu uroczystości kościelnych odbyło się symboliczne otwarcie drogi. Ksiądz poświęcił nową nawierzchnię i pobłogosławił wszystkich, życząc rozwagi w poruszaniu się po nowej drodze.

Następnie głos zabrał Wójt Tomasz Sielicki, który powiedział, że głównym celem przedsięwzięcia była poprawa warunków bezpieczeństwa użytkowników przebudowanego odcinka drogi, a także estetyki obszaru. Koszt inwestycji sięga blisko 0,5 mln. zł. z czego gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 80% wartości inwestycji.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Tomasz Sielicki, Przewodniczący Rady Gminy Pan Sergiusz Kaliszuk, Sołtys Sołectwa Szyleny Pan Paweł Szakiewicz oraz rolnik z Szylen Pan Mirosław Kapusto. Uciecha mieszkańców jest wielka, od lat czekali na ten remont. Teraz mogą bezpiecznie i w pełni komfortowo korzystać z przebudowanej drogi.

Tomasz Sielicki