1

Wielka uroczystość i wielkie wyróżnienie dla Gminy Braniewo. 10 września rolnicy i sadownicy z naszej gminy uczestniczyli w obchodach 140. rocznicy objawień gietrzwałdzkich oraz 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Uroczystości połączona była z dożynkami archidiecezjalnymi, których starostami byli przedstawiciele naszej gminy Pani Ewa Kazimierczuk i Pan Henryk Radowski.

Dziękując za tegoroczne plony na ręce prymasa Polski abp Wojciecha Polaka starostowie złożyli chleb i kwiaty. Swoje podziękowanie i dary przekazali również sadownicy Państwo Barbara i Lucjan Gursztyn.

W uroczystościach udział wzięli wysocy przedstawiciele duchowieństwa, władz państwowych i samorządowych oraz niezliczona rzesza wiernych z całego kraju. Uroczystej liturgii przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak.
Jesteśmy niezmiernie dumni i zaszczyceni, że przedstawiciele naszej małej gminy mogli reprezentować Warmię i Mazury w tych szczególnych uroczystościach. Kierujemy podziękowanie w stronę księdza Józefa Midury, który towarzyszył naszym rolnikom w Gietrzwałdzie.

Dzięki uprzejmości redakcji Olsztyn24 możemy przedstawić kilka zdjęć z uroczystości. Zachęcamy też do obejrzenia całej galerii na stronie internetowej:

https://www.olsztyn24.com/tv/7281-obchody-140-rocznicy-objawie-gietrzwaldzkich.html

 


Wójt Gminy Braniewo

Tomasz Sielicki

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa