dzien strazaka 07.05.17

7 maja odbyły się powiatowe obchody „Dnia Strażaka”. Wspólnie świętowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Straży Pożarnej oraz jednostek OSP z powiatu braniewskiego.

Gospodarzami obchodów byli Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej  w Braniewie mł. bryg. Władysław Szczepanowicz oraz Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Braniewie dh Tomasz Sielicki. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną sprawowaną w intencji strażaków, pod przewodnictwem Ks. Prałata Leszka Galicy - Kapelana strażaków PSP i OSP powiatu braniewskiego. Następnie na placu przed bazyliką pw. św. Katarzyny odbyła się uroczysta akademia, podczas której wręczone zostały medale, awanse i wyróżnienia dla strażaków. Nie zabrakło również podziękowań dla osób współpracujących i wspierających działalność straży pożarnej. Dla Gminy Braniewo było to szczególne święto. Tego dnia nastąpiło oficjalne poświęcenie i przekazanie nowego pojazdu ratowniczo – gaśniczego dla strażaków ochotników z jednostki OSP Żelazna Góra. - Przypomnijmy, że na zakup wozu Gmina pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Symbolicznego przekazania kluczyków i dokumentów do pojazdu dokonali: Wójt Gminy Braniewo Tomasz Sielicki, Radny Sejmiki Województwa Warmińsko - Mazurskiego Jan Bobek oraz Zastępca Warmińsko - Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Michał Kamieniecki.

Więcej informacji oraz galeria znajduję się pod linkiem

*źródło zdjęcia: www.braniewiak.pl

Tomasz Sielicki