UWAGA

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

ALARM POWODZIOWY DLA GMINY BRANIEWO

WAŻNE: INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

ODWOŁANIE ALARMU

ODWOŁANIE ALARMU GMINA BRANIEWO

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

DSC 0345

Dzięki kilkuletnim staraniom Wójta Tomasza Sielickiego oraz przychylności Agencji Nieruchomości Rolnych, mieszkańcy Zgody wreszcie cieszą się długo wyczekiwaną inwestycją. Symboliczne otwarcie kanalizacji podkreśliło jak ważne przedsięwzięcie udało się zrealizować. Mieszkańcy Zgody nie kryją zadowolenia i wspólnie świętowali zakończenie inwestycji.

W ramach zadania zmodernizowana została także oczyszczalnia ścieków w Gronowie. Wartość inwestycji opiewa na kwotę sięgającą 800 tysięcy zł. Wkład Gminy to koszty związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej.

Wybudowanie nowej sieci wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków, pozwoliło na uregulowanie spraw z zakresu gospodarki ściekowej poprzez podłączenie do zbiorczej kanalizacji sanitarnej. Zapewni to mieszkańcom życie w zdrowym i przyjaznym dla nich środowisku. Do nowej sieci zostali włączeni wszyscy mieszkańcy Zgody.

Przy tak ważnych inwestycjach dużym wsparciem dla Wójta, wyznaczającego kierunki rozwoju gminy, jest wyrozumiałość i przychylność Rady Gminy, która podejmuje decyzje w sprawach przeznaczenia środków finansowych na realizację określonych zadań. Jest to niezwykle trudne, gdyż potrzeb jest dużo, a budżet ograniczony. Niezwykle ważna jest zatem umiejętność wyznaczania priorytetowych celów, co udaje się dzięki dobrej współpracy organów Gminy.

Tomasz Sielicki