Ogłoszenie konkursu na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy Braniewo.

Informacja

28 marca w Zespole Szkół w Lipowinie odbyły się  gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  pn. „Młodzież  Zapobiega Pożarom”,  zorganizowane przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego OSP a zarazem Wójta Gminy Braniewo - Tomasza Sielickiego.

Do pierwszego etapu turnieju przystąpiło 31. uczniów, podzielonych na dwie grupy wiekowe: pierwsza grupa -szkoły podstawowe- licząca 10 osób i druga grupa -szkoła gimnazjalna- licząca 21 osób. Test eliminacyjny składał się z 30 pytań, na które należało odpowiedzieć w czasie 30 minut.

W kategorii klas podstawowych kolejność czołowych miejsc była następująca:

1. miejsce  Przemysław Żarski
  2. miejsce Weronika Dobrzańska
  3. miejsce Oskar Wiśniewiecki

W kategorii klas gimnazjalnych najlepsze wyniki osiągnęli:

1. miejsce Agnieszka Zygo
  2. miejsce Michał Mieczkowski
  3. miejsce Oliwia Kobylińska

Wymienieni uczniowie awansowali do powiatowego etapu turnieju.

Najlepsi uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Nagrody w imieniu Wójta wręczyli: Prezes OSP w Lipowinie druh Ryszard Mieczkowski, Naczelnik OSP w Żelaznej Górze druh Piotr Kowalik oracz pracownik Urzędu Gminy Braniewo Pan Eugeniusz Broniszewski.

Organizacja tego rodzaju turniejów ma na celu rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Dziękujemy młodzieży za aktywny udział oraz opiekunom za pomoc w przygotowaniu uczestników. Gratulujemy dobrych wyników i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych etapach turnieju.

Tomasz Sielicki