KOMUNIKAT

Szanowni Mieszkańcy, z uwagi na trudną sytuację meteorologiczną występującą na terenie Gminy Braniewo, z dniem 30 października 2017r., od godziny 11.00 aż do odwołania zostało ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Braniewo.

Wójt Gminy Braniewo
Tomasz Sielicki

Zarządzenie nr 98 w sprawie odwołania ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego z dnia 02.11.2017

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

28 marca w Zespole Szkół w Lipowinie odbyły się  gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  pn. „Młodzież  Zapobiega Pożarom”,  zorganizowane przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego OSP a zarazem Wójta Gminy Braniewo - Tomasza Sielickiego.

Do pierwszego etapu turnieju przystąpiło 31. uczniów, podzielonych na dwie grupy wiekowe: pierwsza grupa -szkoły podstawowe- licząca 10 osób i druga grupa -szkoła gimnazjalna- licząca 21 osób. Test eliminacyjny składał się z 30 pytań, na które należało odpowiedzieć w czasie 30 minut.

W kategorii klas podstawowych kolejność czołowych miejsc była następująca:

  1. miejsce  Przemysław Żarski
  2. miejsce Weronika Dobrzańska
  3. miejsce Oskar Wiśniewiecki

W kategorii klas gimnazjalnych najlepsze wyniki osiągnęli:

  1. miejsce Agnieszka Zygo
  2. miejsce Michał Mieczkowski
  3. miejsce Oliwia Kobylińska

Wymienieni uczniowie awansowali do powiatowego etapu turnieju.

Najlepsi uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Nagrody w imieniu Wójta wręczyli: Prezes OSP w Lipowinie druh Ryszard Mieczkowski, Naczelnik OSP w Żelaznej Górze druh Piotr Kowalik oracz pracownik Urzędu Gminy Braniewo Pan Eugeniusz Broniszewski.  

Organizacja tego rodzaju turniejów ma na celu rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Dziękujemy młodzieży za aktywny udział oraz opiekunom za pomoc w przygotowaniu uczestników. Gratulujemy dobrych wyników i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych etapach turnieju.

 


Wójt Gminy Braniewo

Tomasz Sielicki

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

krd

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa