KOMUNIKAT

Szanowni Mieszkańcy, z uwagi na trudną sytuację meteorologiczną występującą na terenie Gminy Braniewo, z dniem 30 października 2017r., od godziny 11.00 aż do odwołania zostało ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Braniewo.

Tomasz Sielicki

Zarządzenie nr 98 w sprawie odwołania ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego z dnia 02.11.2017

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest jednym z największych wydarzeń sportowo-społecznych w Polsce. W kolejnych edycjach biegu startuje coraz więcej osób. Również nasza Gmina dołączyła  do tego przedsięwzięcia. W miniony piątek w Lipowinie dzieci, młodzież oraz dorośli pobiegli „Tropem Wilczym” - upamiętniąc żołnierzy, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość.

W biegu udział wzięło ponad 100 uczestników: uczniowie Zespołu Szkół w Lipowinie w tym Szkoły Filialnej w Szylenach, uczniowie z Płoskini oraz nauczyciele, rodzice i sympatycy sportu. Na starcie uczestników przywitał Wójt Tomasz Sielicki, który życzył wszystkim powodzenia oraz szybkiego dotarcia do mety.

Odbyło się 5 biegów z podziałem na kategorie:

1. Dziewczęta szkoła podstawowa – dystans 800m
  2. Chłopcy szkoła podstawowa – dystans 1200m
  3. Dziewczęta gimnazjum – dystans 1500m
  4. Chłopcy gimnazjum – dystans 1963m
  5. Dorośli – dystans 1963m

Trzem pierwszym uczestnikom w każdej kategorii, Wójt wręczył medale ufundowanych przez Radę Rodziców ze szkół w Lipowinie i w Szylenach.

Pierwsze miejsca zajęli:

1. Dziewczęta szkoła podstawowa – KLAUDIA GALIŃSKA
  2. Chłopcy szkoła podstawowa – RADOSŁAW GRZYB
  3. Dziewczęta gimnazjum – ZUZANNA LEWKO
  4. Chłopcy gimnazjum – PATRYK ANIŚKO
  5. Dorośli – PANI MAGDALENA KOT

Po zakończeniu biegu „Wilczym Tropem” wszyscy uczestnicy świętowali przy wspólnym ognisku.

Była to I edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej gminie. Z pewnością wpisze się to  w tradycję szkół. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za poświęcony czas oraz zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.

Tomasz Sielicki