UWAGA

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

ALARM POWODZIOWY DLA GMINY BRANIEWO

WAŻNE: INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

ODWOŁANIE ALARMU

ODWOŁANIE ALARMU GMINA BRANIEWO

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

Mimo, że Dzień Sołtysa dopiero za kilka dni, nasi Sołtysi świętowali już obchody Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach, zorganizowane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina.

Uroczystość odbyła się 3 marca  w Centrum Kongresowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie. W obchodach Dnia Sołtysa uczestniczyło ponad 1000 sołtysów z całego województwa w tym przedstawiciele naszych sołectw oraz  Wójt Tomasz Sielicki. Tak wysoka frekwencja świadczy o pozycji Sołtysa w życiu społecznym.

Były to pierwsze takie obchody w skali naszego województwa. Wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń dotyczących działań związanych z rozwojem obszarów wiejskich na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali wkładu prof. Stanisława Achremczyka na temat o roli sołtysa w społeczności lokalnej. Na zakończenie obchodów odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.

Dziękujemy naszym Sołtysom za poświęcony czas i reprezentację Gminy na tej wyjątkowej uroczystości.

Tomasz Sielicki