Mimo, że Dzień Sołtysa dopiero za kilka dni, nasi Sołtysi świętowali już obchody Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i Mazurach, zorganizowane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina.

Uroczystość odbyła się 3 marca  w Centrum Kongresowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie. W obchodach Dnia Sołtysa uczestniczyło ponad 1000 sołtysów z całego województwa w tym przedstawiciele naszych sołectw oraz  Wójt Tomasz Sielicki. Tak wysoka frekwencja świadczy o pozycji Sołtysa w życiu społecznym.

Były to pierwsze takie obchody w skali naszego województwa. Wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń dotyczących działań związanych z rozwojem obszarów wiejskich na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali wkładu prof. Stanisława Achremczyka na temat o roli sołtysa w społeczności lokalnej. Na zakończenie obchodów odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”.

Dziękujemy naszym Sołtysom za poświęcony czas i reprezentację Gminy na tej wyjątkowej uroczystości.

Tomasz Sielicki