KOMUNIKAT

Szanowni Mieszkańcy, z uwagi na trudną sytuację meteorologiczną występującą na terenie Gminy Braniewo, z dniem 30 października 2017r., od godziny 11.00 aż do odwołania zostało ogłoszone pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Braniewo.

Tomasz Sielicki

Zarządzenie nr 98 w sprawie odwołania ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego z dnia 02.11.2017

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi prosimy o zachowanie ostrożności oraz zgłaszaniu wszelkich zagrożeń pod numery telefonów: 666119960 lub 501674625.

Prosimy o zgłaszanie szód rolniczych pod numer 55 644 03 22, a w infrastrukturze pod numer 55 644 03 11.

WNIOSEK O SZACOWANIE SZKÓD

ZAŁĄCZNIK NR 1 DO WNIOSKU

ZAŁĄCZNIK NR 2 DO WNIOSKU

16864632 1354465031266860 2356019851378306589 n

23. lutego odbył się Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Braniewie.  Wzięli w nim udział Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie mł. bryg. Władysław Szczepanowicz, członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Olsztynie dh Bogusław Zych, kapelan strażaków PSP i OSP powiatu braniewskiego ks. Dziekan Leszek Galica oraz przedstawiciele poszczególnych gmin powiatu braniewskiego.

Głównym tematem posiedzenia było omówienie organizacji powiatowych obchodów Dnia Strażaka, które jak w minionych latach, organizowane będą wspólnie z udziałem strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Następnie Prezes Tomasz Sielicki przedstawił projekt odznaczenia powiatowego „ZASŁUŻONY DLA POŻARNICTWA ZIEMI BRANIEWSKIEJ” oraz zasady jego przyznawania. Zebrani poruszali również sprawy bieżące dotyczące działalności ruchu pożarnictwa ochotniczego w powiecie braniewskim. Druhowie ochotnicy podjęli także dyskusję, dotyczącą wykorzystania przez nasze jednostki środków z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz dotacji z MSWiA.

Tomasz Sielicki