Już po raz kolejny w Gminie Braniewo w dniach 25-26 lipca odbyłyby się Dni Nowej Pasłęki połączone z Międzynarodowymi Regatami Żeglarskimi im. Jarka Rąbalskiego. Tegoroczne obchody swoim patronatem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Uroczystości rozpoczęły się wcześnie rano - otwarciem zawodów wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Braniewo. 26 wędkarzy rywalizowało nad rzeką Pasłęką na tzw. Alei Topolowej. Uwieńczeniem zawodów było wręczenie pucharu oraz ufundowanym przez Wójta nagród wędkarzom z najlepszymi wynikami. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że w gronie wyróżnionych wędkarzy znalazła się również jedna kobieta.

Poniżej prezentujemy ostateczne wyniki zawodów wędkarskich:

I- Krzysztof Dzięgielewski 5290 punktów

II- Zbigniew Polakowski 4280 punktów

III- Zdzisław Toruński 2840 punktów

IV- Jaworski Karol 2120

V- Rafał Toruński 1720 punktów

V- Halina Rutkowska 1720 punktów

W dalszej kolejności odbył się II Turniej Siatkowej Piłki Plażowej Nowa Pasłęka CUP do którego zgłosiło się 9 drużyn. Rywalizacja była zacięta, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zespół MIĄSKO-RADZIEWICZ

II miejsce zespół CIUNAJTIS-CIUNAJTIS

III miejsce zespół SEREDNICKI - SEREDNICKI

IV miejsce zespół KOZŁOWSKA - KLEIN

V miejsce zespół MIĄSKO - GIGIEL

VI miejsce zespół WOŹNIAK - BOJACZUK

VII miejsce zespół RUDA - BORYSIAK

VIII miejsce zespół GACKI - ŚCIĘGOSZ

IX miejsce zespół FIDURA - KĘDZIORA

Wszystkim uczestnikom Wójt serdecznie pogratulował wysokiej formy i podziękował za udział w turnieju . Szczególne podziękowania otrzymał Pan Zenon Kuk, który czuwał nad przebiegiem całego turnieju.

Następnie o godzinie 10:00 odbyło się uroczyste otwarcie Regat. Wójt Gminy Tomasz Sielicki wraz z Komandorem Yacht Clubu Zalew Wiślany Andrzejem Włodarczykiem przywitali uczestników, organizatorów, sponsorów oraz przedstawicieli sąsiednich jednostek samorządowych.

Nasza Przystań gościła aż 80 jednostek jachtowych z czego 33 wzięły udział w regatach. Po odprawie sterników nastąpiło wyjście jachtów z portu i start wyścigów. Pomimo deszczowej pogody atmosfera była jak zwykle bardzo miła. Obserwatorzy regat doskonale się bawili z niecierpliwością oczekując powrotu swoich faworytów do portu.

Najlepsi żeglarze mieli zaszczyt odebrać nagrody z rąk Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina.

Końcowe wyniki regat przedstawiają się następująco:

Wyniki końcowe klasa T – 1

1. Vega – Zhadobno Sergey

2. Kareta II – Sawicki Wiesław

3. Delphine – Zanider Zygmunt

4. Snail – Ovcinnikov Kaunas

5. Nasza Jutrzenka – Rybarczyk Daria

6. Merlin – Babushkin Jurii

7. Gaja – Zydlewski M., Zydlewski T.

8. Kwsani – Bałos Eugeniusz

10. Gienek – Dębek Marek

11. Kola – Szprenger Marcin

12. Trzy Em – Pavlenko Sergey

Wójt Gminy w ramach podziękowania zaprosił sponsorów i pozostałych gości na rejs po Zalewie Wiślanym, podczas którego mogli podziwiać piękną okolicę oraz trwające regaty żeglarskie.

W dalszej części uroczystości odbyła się konferencja nt.: „Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego” - rola Zalewu Wiślanego, zorganizowana przez przedstawicieli Biura Regionalnego w Elblągu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego. Prezentowane były filmy dotyczące rozwoju żeglarstwa na Zalewie Wiślanym.

W godzinach popołudniowych rozpoczął się piknik rodzinny, podczas którego zapewniliśmy wiele atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym. Najmłodsi mogli cieszyć się dmuchanymi placami zabaw, kolorowymi straganami, malowaniem buź oraz puszczaniem baniek mydlanych. Odbyły się także konkursy: rysunkowy, wyścigi w workach i test wiedzy o Zalewie Wiślanym. Uczestnicy walczyli o atrakcyjne nagrody rzeczowe. Mimo zawirowań pogodowych wszyscy świetnie się bawili w miłej, rodzinnej atmosferze.

Uwieńczeniem obchodów Dni Nowej Pasłęki były koncerty zaproszonych gwiazd oraz zabawa taneczna. Gościliśmy zespół dico polo O-KEY. Żeby zapewnić jeszcze więcej rozrywki i zabawy ponadprogramowo na specjalne zaproszenie wystąpił słynny Rolnik - Adam Kraśko z zespołem XFOFT.

Dni Nowej Pasłęki wpisały się już w tradycję Gminy Braniewo. Coroczna impreza plenerowa przyciąga wielu mieszkańców i gości. Cieszymy się i dziękujemy za liczną obecność. Jest to potwierdzeniem tego, że takie imprezy są potrzebne. Jesteśmy przekonani, że kolejne będą jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej bogate w atrakcje.

Zawody Wędkarskie:

Zawody Siatkarskie:

Otwarcie Międzynarodowych Regat Żeglarskich im. Jarka Rąbalskiego:

Nagrodzenie najlepszych żeglarzy:

Konferencja nt.: „Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego”:

Występy: