Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA
Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

W minioną niedzielę 21 czerwca odbył się IV Festyn Parafialny w Gronowie. Celem Festynu była  integracja społeczności parafialnej oraz materialne wsparcie remontu kościoła.

Festyn Parafialny odbywa się na przemian jednego roku Gronowie drugiego Szylenach. W jego trakcie występowały zespoły artystyczne, odbywały się zawody sportowo-rekreacyjne, różne pokazy sprawnościowe oraz loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Impreza cieszyła się bardzo wielkim zainteresowaniem parafian i gości – m.in. Wójta Gminy Tomasza Sielickiego, który objął patronat nad imprezą, radnych gminnych, miejskich i powiatowych oraz wszystkich przybyłych gości  bawiących się wspólnie.

Swoją obecnością zaszczycili kapłani z sąsiednich parafii i dekanatów oraz niezawodne i rozbawione jak zawsze Siostry Katarzynki.

Już po raz czwarty w Gronowie w parafii bł. Reginy Protman odbył się Festyn Parafialny. To niedzielne popołudnie rozpoczął koncert zespołów Tęcza Warmii, TonLira i Wrzos.

Przez cały czas trwania festynu można było korzystać z różnych atrakcji przygotowanych przez organizatorów m.in. degustacji potraw, wypieków domowych, gofrów, kiełbasek, domowego smalcu i doskonałych ogórków małosolnych. Wszystko można było konsumować popijając regionalnymi nalewkami.

Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak  sprzedaż losów, bo na wylosowanych zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów.

Wszystko, co zaplanowaliśmy zostało zrealizowane w stu procentach - mówi proboszcz ksiądz Piotr Babski, główny organizator festynu. W tym dniu przede wszystkim oszczędziła nas pogoda, dlatego wszystkie zabawy i przygotowane atrakcje  cieszyły się wielkim zainteresowaniem.  Dla organizatorów najlepszym podziękowaniem były uśmiechy rozbawionych parafian i gości, którzy  wcale nie mieli  ochoty kończyć tej wspaniałej imprezy.  Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania  wszystkim, którzy przyczynili się do organizacyjnego i finansowego wsparcia, które umożliwiło zapewnienie wielu atrakcji  uczestnikom festynu – mówi Sołtys Zofia Jaszczanin - Organizacja tego przedsięwzięcia  nie byłaby możliwa, gdyby nie  życzliwość i zaangażowanie wielu mieszkańców parafii w Gronowie.  Mamy nadzieję, że wszyscy przyjemnie spędzili niedzielne popołudnie.

 


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa