Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

Dnia 24 kwietnia 2015 r. podczas VII Sesji Rady Gminy Braniewo gościliśmy Panią Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwię Jaskulską.

Pani Marszałek w obecności Radnych i Sołtysów podsumowała dotychczasową współpracę samorządu województwa z Gminą Braniewo. Kolejna wizyta w naszym urzędzie jest poparciem dla wzorowych relacji między samorządami.

Pani Marszałek jako doświadczony samorządowiec zna problemy i potrzeby gmin. W związku z tym zadeklarowała pomoc w pozyskiwaniu środków europejskich, w celu zrealizowania jak największej ilości przedsięwzięć.

Podczas sesji Rada Gminy podjęła dwie ważne uchwały:

- uchwałę w sprawie przekazania wpłaty na Fundusz Wsparcia Policji,

- uchwałę w sprawie przekazania wpłaty na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.

Są to niezwykle ważne inicjatywy, ponieważ w ten sposób możemy przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Zakup centrali telefonicznej dla Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wpłynie na poprawę gotowości

służb do podejmowania szybkich i skutecznych interwencji na terenie powiatu Braniewskiego.

Pani Marszałek pochwaliła otwartość władz gminy na podejmowanie takich inicjatyw.

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

FindUsOn FB pl PL RGB 1372