Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

Podczas pierwszej sesji Rady Gminy Braniewo radni i wójt-elekt otrzymali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Wybrano także przewodniczącego rady (Sergiusza Kaliszuka) i jego zastępcę (Ewę Kazimierczuk).

— Bardzo dziękuję radnym, sołtysom za ten ostatni czas, za kampanię wyborczą i wybory — mówi Sielicki. — Ten wynik wyborczy — wspólny wynik — jest dowodem ogromnego poparcia społecznego w naszej gminie. Jak również ogromnym kapitałem, który wykorzystamy w tej kadencji, aby gminę rozwijać i polepszyć jakość życia mieszkańcom.

Wójt Tomasz Sielicki wygrał w I turze wyborów, zdobywając 67,3 proc. głosów. Pokonał dwóch kontrkandydatów: Wincentego Przyborowskiego i Bogusława Waszczeniuka.

Wójt podziękował nie tylko współpracującym z nim radnym i sołtysom, ale również swoim współpracownikom. Szczególne, wzruszające podziękowania, skierował w stronę swoich najbliższych, „grupie wsparcia”, wręczając żonie kwiaty.

Podczas pierwszej sesji radni wybrali także skład stałych komisji problemowych i komisję rewizyjną.

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

FindUsOn FB pl PL RGB 1372