Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

INFORMACJA
Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

 

Urząd Gminy Braniewo przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 15:00. Pracownicy Urzędu przyjmują interesantów przez cały czas pracy Urzędu z wyjątkiem punktu kasowego, który przyjmuje interesantów w godz. 7:00 – 13:00 oraz stanowisk ds. ewidencji ludności, działalności gospodarczej i dowodów osobistych, gdzie bezpośrednia obsługa interesantów odbywa się w w godz. 7:00 – 14:00.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Braniewo

W dniach 25-27 października 2021 roku w Mikołajkach odbył się ogólnopolski konkurs „Skarby zaklęte w szkle” połączony z konferencją „Kobiety to dobry klimat” . Inicjatywa była skierowana dla Kół Gospodyń Wiejskich.
Wszystkie Koła znajdujące się na terenie Gminy Braniewo reprezentowała delegacja: Pani Ewa Wyszomirska, Pani Katarzyna Piegdoń, Pani Natalia Bejda-Borecka oraz Pani Irena Urbanowicz.
 
W czasie trzydniowego pobytu odbyły się wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty. Wszystkie formy miały na celu przekazanie uczestnikom jak najlepszej wiedzy merytorycznej z dziedzin, które są niezbędne w życiu codziennym.
 
Nasze uczestnictwo w konkursie odbyło się pierwszy raz. W sumie uczestniczyło 30 Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały bogaty wachlarz kulinarny z terenu całej Polski.
 
Starania naszych Pań zostały docenione. Ostatecznie po werdykcie udało się stanąć na podium. W kategorii „Domowe przetwory z owoców (w tym owoców leśnych)” nasze reprezentantki zdobyły bardzo wysokie II miejsce. Ale to nie wszystko co udało się zdobyć. W kategorii „Domowe przetwory mięsne i rybne” otrzymaliśmy wyróżnienie. Miło zostać docenionym!
 
Sam konkurs był okazją do pokazania się, zaprezentowania swojego kunsztu kulinarnego i poddania go profesjonalnej ocenie. Organizatorzy zawsze podkreślali, że w konkursie nie ma przegranych. Nawet jeśli ktoś nie zdobył nagrody czy wyróżnienia, to już sam udział w konferencji daje nowe możliwości na przyszłość.
 
Szczególne podziękowania za wsparcie w tym przedsięwzięciu kierujemy do Przewodniczącego Rady Powiatowej Warmińsko–Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Braniewskim Panu Jerzemu Salitra, Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Panu Damianowi Godzińskiemu i Dyrektor Biura Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Pani Jolancie Mackiewicz.

JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

eu

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

Chcę Internet

Rada Seniorów Gminy Braniewo

rewitalizacja

Biuletyn Informacji Publicznej

FindUsOn FB pl PL RGB 1372

Ikona - Deklaracja Dostępności

Deklaracja Dostępności

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

System Informacji PrzestrzennejSystem Informacji Przestrzennej

warmiamazury

krd

iung

czad

promo 180

Noclegi w Gminie Braniewo

Sprawy obywatelskie

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa