Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Braniewo gościła delegacja Hufca ZHP w Braniewie - Komendant Hufca ZHP w Braniewie Pani Katarzyna Pawlicka wraz z Zastępcą Komendanta Hufca ZHP Braniewo, jednocześnie osobą do pozyskiwania środków Panem Arkadiuszem Witkowskim. którzy na ręce Wójta Gminy Braniewo Jakuba Bornusa przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju.

- Dziękuję harcerzom za ich starania i przekazanie tego wyjątkowego płomienia, które jest znakiem pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania – mówił Jakub Bornus, Wójt Gminy Braniewo.

Jaka jest historia Betlejemskiego Światełka? W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień z którego co roku odpala się małą świeczkę, której płomień niesiony przez skautów, harcerzy w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Rozpowszechniany płomień to symbol pokoju, zgody i miłości. Idea jego przekazywania sięga 1986 r. Za sprawą polskich harcerzy, którzy akcję prowadzą po raz trzydziesty, dotrze ono m.in. do wszystkich gmin, powiatów i kościołów na terenie Polski.

Jednocześnie dla Wszystkich Harcerzy składamy serdeczne podziękowania za Wasze dotychczasowe działania.