Komunikat Wójta Gminy Braniewo związany ze szczepieniami przeciw wirusowi SARS- CoV-2

STAWKI ZA ODPADY 2021

Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego w formie dokumentu elektroicznego będzie możliwe do dnia 26 lipca 2021 r.

Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, Przewodniczący Rady Gminy, sołtys oraz mieszkańcy serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne w Krasnolipiu.

Dożynki odbędą się 5 września. Rozpocznie je uroczysta dożynkowa msza święta polowa na boisku w Krasnolipiu.

Następnie, po raz kolejny osobom i instytucjom mających wpływ na rozwój gminy zostanie wręczone Bursztynowe Ziarno.

W programie są także liczne występy. W Krasnolipiu reprezentować się będzie zespół biesiadny, który poprowadzi "Biesiadę Warmińską". Wieczorem będzie Rock and Disco czyli disco pod gwiazdami.

Ponadto w programie dożynek są także degustacje lokalnych produktów, bufet, liczne konkursy, gry i zabawy dla dzieci oraz kolorowy plac zabaw.

Podczas dożynek sołectwa przedstawią swoje wieńce dożynkowe, następnie odbędzie się konkurs na "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy" - przewidziane są atrakcyjne nagrody dla zwycięzców konkursu.

Tradycją gminnych dożynek jest wyłonienie laureatów "Bursztynowego Ziarna". W tym roku podczas Dożynek w Krasnolipiu ziarno zostanie wręczone już po raz dziewiąty.
Ziarno to symbol rolnictwa, ciężkiej pracy, bursztyn morza. Natomiast "Bursztynowe Ziarno" to inicjatywa i nagroda Wójta Gminy Braniewo Jakuba Bornusa. Wręczana jest mieszkańcom, rolnikom, przedsiębiorcom i organizacjom zaangażowanym nie tylko w rozwój własnych gospodarstwa czy firmy, ale także w życie społeczne Gminy.

Program:
15.00 — uroczysta Dożynkowa Msza Święta Polowa,
16.00 — ceremoniał dożynkowy,
16.30 - uroczystość wręczenia Bursztynowego Ziarna,
16.45 - uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy",
17.00 — Biesiada Warmińska,
19.00 — Rock and disco pod gwiazdami.

Wydarzenie Dożynkowe pod ścisłym nadzorem sanitarnym !

rzadowy fundusz inwestycji lokalnych mini

Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza

FindUsOn FB pl PL RGB 1372