Informujemy, iż w dniach 10-14.08.2020 Urząd Gminy Braniewo będzie czynny do godz. 13:30.

Za nami kolejne Międzynarodowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego. W Gminie Braniewo to coroczna tradycyjna impreza sportowa odbywana na wodach pięknego Zalewu Wiślanego. W tym roku podziwialiśmy i dopingowaliśmy w rywalizacji jachty pod banderą polską. Sprzyjająca pogoda dodała uroku i podkreśliła zjawiskowy charakter tego wydarzenia.

Pod okiem sędziego Pawła Karpowicza przeprowadzone zostały 3 wyścigi ze startu wspólnego dla 4-ch grup regatowych na trasie Nowa Pasłęka-Piaski. Imprezę zabezpieczały ponton z OSP Braniewo, Straży Pożarnej oraz motorówki prywatne. Monitoring regat prowadziły łodzie Policji i Straży Granicznej.

W tegorocznych XVIII. Międzynarodowych Regat im. Jarka Rąbalskiego wystartowało ok. 20 załóg. Pogoda dopisała — było słonecznie i wietrznie.

Na zakończenie Regat odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców, a następnie koncert zespołu Kamrat Shanty Folk.

Wójt Gminy Braniewo Pan Jakub Bornus, wspólnie z Komandorem YC Zalew Wiślany Panem Grzegorzem Hejberem nagrodzili sterników pucharami.

Coroczna impreza sportowa przyciąga wielu mieszkańców i gości. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów i wszystkich, którzy po raz kolejny przyczynili się do organizacji Regat Żeglarskich. Wsparcia udzielili: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Braniewo, Kraina Zalewu Wiślanego oraz sponsorzy tj. Żaglownia APOLLO SAILS Gdańsk oraz Piekarnia WARMIŃSKA Braniewo.

Zwycięzcami poszczególnych grup zostali:

grupa KWR 1:

Marian Drabiński / Litwinka,
Janusz Rutkowski / Irbis,
Edward Sucharda / Sucha Wydra,

grupa KWR 2:

Ryszard Doda / Earl Grey,
Daniel Justyński / Palomino,
Sławomir Kwiatkowski / Błękitna Bryza,

grupa bezklasowa OPEN:

Tomasz Bochiński / Gosica 2,
Rafał Walentynowicz / Fenomen,
Mirosław Kopczyński / Fordewind,

W kategorii jachtów najszybszych bezwzględnie, puchary im. Króla Stefana Batorego, ufundowane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Marka Gustawa Brzezina zdobyli:

Marian Drabiński / Litwinka,
Ryszard Doda / Earl Grey,
Janusz Rutkowski / Irbis.