Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

Informuje się, że dn. 10.04.2020 r. (piątek), Urząd Gminy Braniewo będzie nieczynny.

Wójt Gminy Braniewo, mając na uwadze obecną sytuację spowodowaną szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 „koronawirusa” informuje, iż przedsiębiorcy oraz najemcy, których działalność została wstrzymana (ograniczona) mają możliwość składania wniosków o odroczenie lub rozłożenie na raty płatności podatków lokalnych lub czynszów najmu lokali gminnych zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej, na wniosek podatnika w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym oraz jeżeli wyjątkowa sytuacja, w szczególności w branży usługowej, spowodowała spadek zamówień i problem będzie się pogłębiał, to organ podatkowy może odroczyć lub rozłożyć na raty zapłatę podatku bądź zaległości podatkowej.

Do wniosku powinny zostać załączone dokumenty o stanie majątkowym, dochodach oraz potwierdzające poniesione straty.

Kolejne formy wsparcia będą przedmiotem analizy, po ustaleniu powodów wstrzymania (ograniczenia) działalności – na podstawie indywidualnych sytuacji (wniosków).

Wszelkie informacje udzielane są telefonicznie pod numerem 55 644 03 05.