Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Powolutku zbliża się piękny, świąteczny czas.

Już dzisiaj w imieniu Wójta Gminy Braniewo Pana Jakuba Bornusa mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na Warmińskie Spotkania Czterech Kultur 2019, które odbędą się 15 grudnia 2019 roku na placu przed Bazyliką Mniejszą pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie.

Wspólnie wysłuchamy koncertów i obejrzymy występy lokalnych artystów, które znakomicie wprowadzą nas w świąteczny klimat, będziemy podziwiać świąteczny kiermasz rękodzieła a także degustować potrawy i wypieki wigilijne.

Będzie to też znakomita okazja do wzajemnych życzeń i skorzystania z obfitości świątecznego poczęstunku.

Gorąco zapraszamy na spotkanie, na którym razem stworzymy niepowtarzalną atmosferę rodzinnych i wyjątkowych Świąt Bożego Narodzenia.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami spotkania na umieszczonym plakacie.