Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Braniewo odbyła się X Sesja Rady Gminy Braniewo.

PORZĄDEK OBRAD
X SESJI RADY GMINY BRANIEWO
DNIA 22 LISTOPADA 2019 ROKU

1. Otwarcie obrad i stwierdzenie prawomocności sesji.
2. Przedstawienie i przyjęcie porządku obrad.
3. Informacje przedstawicieli jednostek współpracujących z gminą.
4. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy z prac w okresie między sesjami.
5. Informacja Wójta Gminy z prac w okresie między sesjami.
6. Uchwały Nr 73/VIII/2019 Rady Gminy Braniewo z dnia 22 listopada 2019 roku w sprawie zmiany uchwały nr 12/VIII/2018 z dnia 19 grudnia 2018 roku w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Braniewo na lata 2019-2025.
7. Uchwała Nr 74/VIII/2019 Rady Gminy Braniewo z dnia 22 listopada 2019 roku w sprawie zmian budżetu Gminy Braniewo na 2019 rok.
8. Uchwała Nr 75/VIII/2019 Rady Gminy Braniewo z dnia 22 listopada 2019 roku w sprawie ustalenia ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego.
9. Przerwa 15 minut.
10. Uchwała Nr 76/VIII/2019 Rady Gminy Braniewo z dnia 22 listopada 2019 roku w sprawie przyjęcia rocznego programu współpracy Gminy Braniewo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020.
11. Zapytania i wolne wnioski.
12. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
13. Zakończenie obrad.