Informujemy, iż w dniach 10-14.08.2020 Urząd Gminy Braniewo będzie czynny do godz. 13:30.

W dniu dzisiejszym, o godzinie 10.00 na placu w Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Lipowina i OSP Braniewo.

Wśród osób, które zaszczycili swoją obecnością byli: Prezesi OSP, Wójt Gminy Pan Jakub Bornus, Burmistrz Miasta Braniewa Pan Tomasz Sielicki , Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Wierzchowski, bryg. Zbigniew Januszko - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie Karol Motyka - Starosta Powiatu Braniewskiego, Przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Przedstawiciel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz ks. kap. Leszek Galica -

Kapelan strażaków PSP i OSP powiatu braniewskiego oraz zaproszeni goście.

Głównym wydarzeniem apelu było symboliczne przekazanie kluczyków i dokumentów a także poświęcenie wozów.

Wszyscy, w swoich krótkich przemówieniach podkreślali, iż otrzymany samochód jest efektem starań wielu osób i instytucji oraz wyraził w imieniu druhów OSP Lipowina i OSP Braniewo, wdzięczność i serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego pozyskania.

Wystąpienia gości, którzy pogratulowali strażakom nowego nabytku, podziękowali za całokształt pracy, poświęcenie i zaangażowanie w służbę oraz życzyli zadowolenia z użytkowania nowego samochodu zakończyły główną cześć uroczystości na placu.