Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

INFORMACJA

Urząd Gminy w Braniewie uprzejmie informuje, iż wpłat należności należy dokonywać na konto:

  • gospodarki odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nr 08 8313 0009 0039 0039 2000 0300
  • podatków i opłat pozostałych nr 02 8313 0009 0039 0039 2000 0020

 

Informujemy, iż w dniach 10-14.08.2020 Urząd Gminy Braniewo będzie czynny do godz. 13:30.

W dniu dzisiejszym, o godzinie 10.00 na placu w Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Lipowina i OSP Braniewo.

Wśród osób, które zaszczycili swoją obecnością byli: Prezesi OSP, Wójt Gminy Pan Jakub Bornus, Burmistrz Miasta Braniewa Pan Tomasz Sielicki , Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Wierzchowski, bryg. Zbigniew Januszko - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie Karol Motyka - Starosta Powiatu Braniewskiego, Przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Przedstawiciel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz ks. kap. Leszek Galica -

Kapelan strażaków PSP i OSP powiatu braniewskiego oraz zaproszeni goście.

Głównym wydarzeniem apelu było symboliczne przekazanie kluczyków i dokumentów a także poświęcenie wozów.

Wszyscy, w swoich krótkich przemówieniach podkreślali, iż otrzymany samochód jest efektem starań wielu osób i instytucji oraz wyraził w imieniu druhów OSP Lipowina i OSP Braniewo, wdzięczność i serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego pozyskania.

Wystąpienia gości, którzy pogratulowali strażakom nowego nabytku, podziękowali za całokształt pracy, poświęcenie i zaangażowanie w służbę oraz życzyli zadowolenia z użytkowania nowego samochodu zakończyły główną cześć uroczystości na placu.JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

warmiamazury

Rada Seniorów Gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa