OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Uwaga – strażacy będą ćwiczyć !!!

W najbliższy czwartek 3 października 2019 roku straży z Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażacy OSP będą realizować kolejne ćwiczenia w ramach doskonalenia zawodowego. Tym razem na miejsce ćwiczeń wybrano obiekty zakładu produkcyjnego braniewskiego browaru.

Ćwiczenia praktyczne realizowane będą w godzinach 10:00 – 11:30. W tym dniu również zostanie sprawdzony system syren alarmowych , które znajdują się na terenie browaru.

Strażacy oraz jednostki sprzętowe będą przemieszczać się na miejsce ćwiczeń z wykorzystaniem dróg miejskich.

Mieszkańcy również proszeni są o szczególną ostrożności oraz wyrozumiałość.

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby ograniczyć utrudnienia w komunikacji.